Hledám: Veitová, Veit.

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod otojur » sob zář 29, 2018 21:20

Nevím kde začít. Mám nevlastní sestru, která hledá své kořeny. O jejích předcích ale víme jen toto:

Matka:
Zdenka Veitová narozená v Hradci Králové 6.9.1937, zemřela v ústavu v Krásné Lípě 20.1.2003. Hrob má na Olšanech (v hrobě žádní jiní příbuzní).

Otec:
Nám neznámý

Matka matky:
(křestní neznám) Veitová, datum ani místo narození neznám. Vím jen že zemřela v ústavu v Bohnicích buď už v 80, nebo 90 letech. Kde je pohřbena nevím..

--------

Zkoušel jsem hledat v matrikách to jméno, že to třeba nějak propojím, ale moc se mi nedaří. Našel jsem jen:
Veit Jeroným, narozen roku 1824 v Lanškrouně, zemřel 12.9.1894 v Hradci Králové ve věku 70 let.
Veithová Marie Magdalena, narozena 21.10.1852 v Hradci Králové, zemřela 22.12.1898 v Hradci Králové ve věku 46 let.
---
Veithové otec se jmenuje Jeroným, tedy možná je to její otec? (je možné že by ze jména vypadlo písmenko "h" ?)
Jeho jsem však našel pouze v matrice zemřelých. V matrice narozených nikoliv.
Píše se o něm, že byl hostinský v Hradci Králové.

Jí jsem našel v matrice zemřelých jako Marii Magdalenu. V matrici narozených jen jako Magdalenu.
Píše se o ní, že byla dcerou hodináře v Hradci Králové..??..

Přirozeně nemusí mít (a asi ani nemají), s matkou a babičkou mojí nevlastní sestry, nic společného.
---

Obrázek

Obrázek

Obrázek

---

Poradíte jak nyní nejlépe postupovat?
Bohnice jsem mailem oslovil, ale obávám se že mi žádné informace neposkytnou..

---
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod L.V. » ned zář 30, 2018 8:37

Dobrý den, můžete prosím vložit odkazy (linky) na matriky, bohužel, alespoň já, nemohu otevřít obrázky. Děkuji, L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod Zora » ned zář 30, 2018 8:38

spíš vložit obrázky na nějaké úložiště, zřejmě jde o archiv Zámrsk.
Taky neotevřu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod L.V. » ned zář 30, 2018 9:18

Nenašla jsem informaci, zda jste již ptal přímo na matrice v HK? U matky Zdenky bude jistě její datum narození a uvádějí se i rodiče matky.
Zdenka Veitová narozená v Hradci Králové 6.9.1937, zemřela v ústavu v Krásné Lípě 20.1.2003. Hrob má na Olšanech (v hrobě žádní jiní příbuzní).
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod otojur » ned zář 30, 2018 9:42

Děkuju,

ano, je to z matriky v Zamrsku. Ale odkaz na konkrétní stránku dát neumím, soubory jsem stáhnul.
Z konkrétní stránky jsem udělal obrázek a dal na úložiště. Není mi jasné proč se vám nezobrazuje.
Tak tady dávám stejné obrázky na jiné úložiště, kde se snad zobrazí...

Jinak na matrice v HK jsem se zatím nedotazoval, zatím jsem hledal jen svépomocí..

Obrázek

Obrázek

Obrázek
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod Kiara » ned zář 30, 2018 10:28

Dobrý den,

pokud se jedná o hledání předků matky Vaší nevlastní sestry, bylo by dobré začít přímo rodným listem Vaší nevlastní sestry. V RL by měla být uvedena jak matka Zdeňka Veitová, tak i rodiče Zdeňky Veitové. To, že je otec Vám neznámý jsem pochopila tak, že v RL není uveden (?), budete tedy zřejmě hledat pouze mateřskou linii počínaje Zdeňkou Veitovou, *1937. Jako další krok bych doporučila návštěvu matriky v Hradci Králové a požádat o kopii rodného listu Zdeňky Veitové, kde byste měli zjistit i jména jejích rodičů a prarodičů z obou stran.

Bohužel, tuto záležitost by měla vyřizovat Vaše nevlastní sestra osobně, neboť se jedná o její přímé předky a Vám - protože nejste přímým potomkem hledaných osob - by zřejmě pracovníci matriky žádné informace neposkytli.
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod otojur » ned zář 30, 2018 11:04

Děkuju za pomoc.

Ano sestra by měla sama vím, jenže to není reálné, takže možná s její plnou mocí?
---
Jinak Rodný list Zdenky Veitové nemáme. Máme pouze rodný list mojí sestry, kde je právě jako matka uvedena Zdenka Jurnečková rozená Veitová (ale její rodiče myslím už ne. Oni jsou na RL i prarodiče?).
Otec mojí sestry je známý - je to muj otec. Máme jen jinou matku. Neznámý je muž, který zplodil Zdenku Veitovou.
---
Obrázek
---
Předpokládám tedy, že další postup by mělo být, zajet do Hradce Králové na matriku s rodným listem, kde je Zdenka Veitová uvedena jako matka a vyžádat si kopii jejího rodného listu.
Nevíte, jestli se to nedá vyřídit i na dálku skrze nějaké formuláře?
---
Děkuji
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod L.V. » ned zář 30, 2018 11:33

Pokud to dobře chápu, tak Váš otec měl dvě manželky, jedna z nich byla Zdenka Veitová provdaná Jurnečková (z tohoto spojení se narodila Vaše nevlastní sestra), takže na matrice by měl být i oddací list, ze kterého by jste také zjistil rodiče Zdenky Veitové. L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod L.V. » ned zář 30, 2018 11:45

....... a zeptala bych se i v ústavu v Krásné Lípě, také by měli mít info o rodičích Zdenky , pokud jste se tedy již neptal, L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod mfal62 » ned zář 30, 2018 13:47

Veith = staroněmecky křestní jméno Vít
od toho jsou odvozeny různé zkomoleniny: Veit, Vaith, Veyth, Feit, Fajt

Ten Jeroným Veith (později Veit) klidně může být předek Vaší polovlastní (nikoliv nevlastní) sestry.
Uživatelský avatar
mfal62
 
Příspěvky: 504
Registrován: ned led 17, 2016 22:36
Oblast pátrání: střední Morava - především panství Bouzov, Mírov a Úsov

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod otojur » ned zář 30, 2018 16:43

L.V. píše:Pokud to dobře chápu, tak Váš otec měl dvě manželky, jedna z nich byla Zdenka Veitová provdaná Jurnečková (z tohoto spojení se narodila Vaše nevlastní sestra), takže na matrice by měl být i oddací list, ze kterého by jste také zjistil rodiče Zdenky Veitové. L.


Ano je to tak.

A na matrice by asi dali nahlédnout do oddacího listu jen přímému potomkovi, že?
Tedy musí sestra, nebo případně já s plnou mocí od ní.. Je to tak?

-
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod Kiara » ned zář 30, 2018 16:53

otojur píše:
L.V. píše:Pokud to dobře chápu, tak Váš otec měl dvě manželky, jedna z nich byla Zdenka Veitová provdaná Jurnečková (z tohoto spojení se narodila Vaše nevlastní sestra), takže na matrice by měl být i oddací list, ze kterého by jste také zjistil rodiče Zdenky Veitové. L.


Ano je to tak.

A na matrice by asi dali nahlédnout do oddacího listu jen přímému potomkovi, že?
Tedy musí sestra, nebo případně já s plnou mocí od ní.. Je to tak?

-

Je to tak ...
Kiara
 
Příspěvky: 305
Registrován: čtv srp 10, 2017 20:35
Oblast pátrání: Norek (Kladno, Pelhřimov...) Stulík (okres Kladno) Pálka (Halenkovice u Zlína) Křivanec (okres Strakonice) Smrkovský (okres Kutná Hora) Jičínský (Bukovka u Pardubic) Brandejs (okres Strakonice, Písek) Laštovička (Věžnice, Puklice, Nížkov, Vilémov)

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod otojur » ned zář 30, 2018 18:32

Do Krásné Lípy jsem, stejně jako do Bohnic napsal, ale neočekávám že mi poskytnou nějaké info...

Ok, děkuji všem za rady.
Takže další krok matrika..

.
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod Zora » ned zář 30, 2018 18:55

Vaše sestra by měla mít údaje v rodném (křestním listě), nemůžete pátrat touto cestou?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám: Veitová, Veit.

Příspěvekod otojur » ned zář 30, 2018 20:46

Zora píše:Vaše sestra by měla mít údaje v rodném (křestním listě), nemůžete pátrat touto cestou?

Z


Tam má otce (který je stejný jako můj otec) a potom tam má svoji matku, což je ona Zdenka Jurnečková rozená Veitová.
O sestřiných prarodičích, tedy o matce a otci oné Zdenky Jurnečkové rozené Veitové, ale nevíme nic.

Zkusím nějak vymámit v Hradci Králové rodný list sestřiny matky (Zdenky Jurnečkové rozené Veitové) a snad se posuneme dál. :)

OJ.
otojur
 
Příspěvky: 197
Registrován: pát srp 24, 2018 23:17
Oblast pátrání: Drásov u Brna, kraj jihomoravský - otcova linie
Velké Poříčí, kraj východočeský - matčina linie


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků