Hledám rod Jindrových na domažlicku

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám rod Jindrových na domažlicku

Příspěvekod sirriah » čtv zář 13, 2018 19:51

Dobrý den, můj praděd se údajně narodil 24.5.1902 jako Václav Jindra, Dobříkov u Domažlic.
V tamějších katolických matrikách o něm ale není nic a matrika v Domažlicích mi neodpovídá. Je možné, že byli Jindrovi vedeni v protestantských matrikách nebo v matrikách bez vyznání.

Pokud někdo máte rodinu Jindrových z tohoto kraje, ozvěte se.

Děkuji
sirriah
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned bře 18, 2018 9:32
Oblast pátrání: Loděnice, Hvězda, Červená voda, Vojkovice, Řisuty, Dušníky, Jarov

Re: Hledám rod Jindrových na domažlicku

Příspěvekod JanaVi » úte zář 18, 2018 14:00

dobrý den, mám v rodině Jindrovy, ale v okolí Kosovy Hory a posléze na Kladně. Ale v okolí Kdyně jsem je v matrikách často viděla, ačkoliv jsem hledala jiná příjmení. Prohlížela jsem matriky Pocinovice, Slavíkovice, Úsilov, Loučim, Běhařov,...Bohužel si nepamatuji, kde všude jsem příjmení Jindra viděla. Písemně mi hodně pomohli na městském úřadu v Kdyni. Myslím, že i váš Dobříkov patří pod Kdyni, tak se zkuste zeptat tam. Sice jsem na odpověď déle čekala, ale bylo to vinou dovolené, matrikářka byla moc hodná. Ještě jsem chtěla poradit, podívejte se na stránky jednotlivých vesnic. Pan Vladimír Strnad před několika lety zpracoval pro více vsí historii jednotlivých domů. Pro Pocinovice je odkaz zde: http://www.pocinovice.cz/informace-o-ob ... ve-predky/ Je to úžasná práce.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Hledám rod Jindrových na domažlicku

Příspěvekod Šušara » úte zář 18, 2018 19:08

Dobrý večer, spousta Jindrových je v ševětínských matrikách. Je to sice daleko, ale manželův předek odtamtud cestoval v 17. stol. až do Třebíče :)
Uživatelský avatar
Šušara
 
Příspěvky: 844
Registrován: pát bře 01, 2013 13:56
Bydliště: Táborsko
Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Vlašimsko, Choustník, Mazelov (ČB), Praha, a v okolí uvedeného


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků