Hledám předky

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám předky

Příspěvekod jirka0007 » ned čer 10, 2012 17:22

Zdravím hledám předky příjmení Perger děda byl narozený v Horní Kounici v roce 1928. Praděda to bohužel nevím ale přistěhovali se před válkou do Šafova okres Vranov nad Dyjí.
jirka0007
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 10, 2012 17:09

Re: Hledám předky

Příspěvekod Zdenek » ned čer 10, 2012 18:00

Dobrý den,
První krok, co musíte udělat, je zajít na matriku v Horní Kounici (nebo tam kam spadá). Budete potřebovat váš rodný list, kde je uvedeno jméno vašeho dědy, pokud tam není, tak budete potřebovat i rodný list vašeho rodiče. Na matrice požádáte o vyhledání rodného zápisu. Pečlivě si opište kdy, kde a komu se narodil, měli by tam být napsaní jeho rodiče i prarodiče. Poproste matrikářku, jestli by se nedal vyhledat i sňatek jeho rodičů.
Až budete toto mít, tak zde zase napište, a poradíme vám, jak pokračovat dál. Bohužel s tímto prvním krokem vám nikdo tady nepomůže, nahlédnout do zápisu může jen přímý potomek. Ale uvidíte, že společně něco vypátráme. :wink:

Možná by bylo lepší si předem na matriku zavolat, ať tam nejezdíte zbytečně.
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Hledám předky

Příspěvekod jirka0007 » ned čer 10, 2012 18:09

Zdravím, praděda se jmenuje Ludvík Perger prababička byla Marie Pergerová příjmení za svobodná neznám. Ale vím že prapraděda byl správce majetku na Bítovském panství.
jirka0007
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 10, 2012 17:09

Re: Hledám předky

Příspěvekod Zdenek » ned čer 10, 2012 19:23

No jak jsem již psal, pokud se vám podaří sehnat ten zápis o narození, tak určitě pokročíme dál jak k pradědovi. Chce to ale trpělivost. :D
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Hledám předky

Příspěvekod Zora » pon čer 11, 2012 8:49

Horní Kounice
myslím, že se jedná o narození v Horních Kounicích. (ty Kounice)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Horn%C3%AD_Kounice

Zora
Naposledy upravil Zora dne stř čer 27, 2012 10:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám předky

Příspěvekod TKempny » pon čer 11, 2012 11:47

zkuste doma prohrabat všechny papíry, určitě najdete něco po prarodičích (rodný/ úmrtní list) já sám jsem koukal kolik jsme toho měli doma na skladě, mám asi 20 cm kopku všech možných lejster. no a pak vyzbrojen maximem údajů které najdete se můžete vydat na matriku, nebo rovnou dom archivu. 1928 je docela dávno, ještě o generaci zpět když bduete vědět alespoň něco tak už to je solidní základ pro hledání v matrikách na internetu :D přeji hodně štěstí.
Uživatelský avatar
TKempny
 
Příspěvky: 566
Registrován: čtv zář 02, 2010 22:41

Re: Hledám předky

Příspěvekod Zdenek » pon čer 11, 2012 20:08

Určitě, jak se dostanete pod rok 1900 tak se s tím dá něco dělat a ručím za to, že se tady najdou lidí, kteří vám s tím rádi pomůžou. Jen ten první krok je jen a jen a vás.
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Hledám předky

Příspěvekod elese » stř úno 10, 2021 7:56

Vámi zmiňovaného pradědu Ludvíka a prababičku Marii roz. Kulhánkovou, mám ve svém rodokmenu.
Pokud máte zájem, ozvěte se mi.
elese
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 09, 2008 21:23
Oblast pátrání: Pardubice, Smrkový Týnec, Chvaletice, Kladruby nad Labem

Re: Hledám předky

Příspěvekod zburget » stř úno 10, 2021 8:12

Píšete k 9 letr starému vláknu. Tazatel tady byl naposledy loni v září.
Pokud mu chcete něco napsat, bylo by to jistější e-mailem (pomocí tlačítka pod každou jeho zprávou).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků