Václav Smolák

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Václav Smolák

Příspěvekod alenuška » stř srp 22, 2018 13:54

Václav Smolák narozen v Chráštanech č.13 okr.Kladno /asi1904/ zemřel 1953 Dalovy.Syn Antonína Smoláka ze Všechlap Anny roz,Charvátové z Přestavlk.
alenuška
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 09, 2013 15:08
Bydliště: praha-východ

Re: Václav Smolák

Příspěvekod Zora » stř srp 22, 2018 14:10

Vážená Alenuško,
dole jsou Vaše příspěvky. Neustále někoho hledáte, nikdy nenapíšete, co jste sama našla, nepřidáte odkaz na nalezené zdroje. Máte pocit, že Vám někdo bude Vaše předky dohledávat nebo že se najde někdo, kdo má hotový celý rodokmen?

Tohle fórum je pro genealogy, tedy pro ty, kteří sestavují sami svůj rodokmen a navzájem se snažíme si pomáhat.
Z posledního nalezeného záznamu o předcích musíte vyčíst, jak se jmenovali rodiče, odkud pocházeli, najít si potřebnou matriku a hledat tedy generaci rodičů - velice stručně řečeno.
Držím palce, ať se Vám zadaří. Z
search.php?author_id=2141&sr=posts
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Václav Smolák

Příspěvekod alenuška » stř srp 22, 2018 20:14

Paní Zoro,omlouvám se ale rodokmen mám hotový.pouze dědova strana mi chybí ale nemám se čeho chytit když nemám jiná data.
alenuška
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 09, 2013 15:08
Bydliště: praha-východ

Re: Václav Smolák

Příspěvekod Zora » stř srp 22, 2018 20:19

Mně se neomlouvejte, upozorňuji, že Vám asi těžko něco vyhledá, viz třeba:

-nemáte nějaké údaje o rodičích mé prapraprababičky Maria Mašek z Přebudova9 nar.asi1792 zemřela 14.1.1850vzala si Josefa Maláska,Bartolomeje Maška a Kateřiny.Děkuji.Alena
-Václav Smolák narozen v Chráštanech č.13 okr.Kladno /asi1904/ zemřel 1953 Dalovy.Syn Antonína Smoláka ze Všechlap Anny roz,Charvátové z Přestavlk.


Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Václav Smolák

Příspěvekod Dagmar8 » stř srp 22, 2018 20:23

Určitě jste prababičku z Přebudova musela najít v matrice když máte přesná data, tak mě také není jasné, proč sem nedáváte odkazy na matriku a nepodělíte se s tím co jste našla jak vám píše Zora.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků