Šinfelt(ová)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Šinfelt(ová)

Příspěvekod havlisovka » čtv led 03, 2008 10:01

Toto příjmení se za posledních téměř čtyři sta let psalo všelijak - Senfeld, Senfeldt, Schinfeld, Schönfeld... a možná se žijící potomci rodu dnes píšou třeba Šinfeld. Znáte-li někoho takového nebo pokud jste na toto příjmení narazili při svém pátrání, dejte mi vědět.

Podle posledních statistik zveřejněných na stránkách ministerstva vnitra by mělo v ČR žít 44 mužů a 47 žen tohoto jména a je velmi pravděpodobné, že většina z nich jsou příbuzní pocházející z Podřipska.

Za každou zprávu předem děkuji.

Markéta Havlíčková (Brožová)
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod VLVOJTA » pon led 07, 2008 11:38

A co takhle Alois Šenfluk (*1851 - +1928), Anna Šenfluková (*1849 - +1937) hřbitov Uhlířské Janovice okr. Kutná Hora.
Ale pozor, o moc víc toho nevím. :x
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod artepa » pát led 18, 2008 7:37

Jestli se nepletu, tak na Podřipsku by měli žít i v současné době. S německou podobou jména Schönfeld.
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod havlisovka » pát led 18, 2008 11:41

Nepletete se, a nejenom Schönfeldové, ale i Šinfeltové (mimochodem předkové a příbuzní mé maminky) :). Vidím, že nás zajímá stejná oblast...

M. H.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvekod artepa » pát led 18, 2008 12:07

Na Podřipsku mám kořeny hodně hluboko :)
Nebyli náhodou Š. v 18. stol. v Kozlovicích?
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod havlisovka » pát led 18, 2008 14:55

I já, po obou rodičích - dokonce jsem se stihla v Roudnici narodit :)

V Kozlovicích nějací byli, a dost možná byli příbuzní těch "mých" - ti byli v Račicích, později také v Záluží, v Chodounech a v Kyškovicích (časem samozřejmě všude kolem). Případné podrobnosti raději soukromou zprávou, nebo lze využít kterýkoli z mých kontaktních údajů :). O těch kozlovických by spíš věděli jiní zde registrovaní. Hledám hlavně ty, kteří z Podřipska odešli - někdo by měl být v Budějovicích, někdo snad v Litvínově, atd.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Šinfeltové z podřipska

Příspěvekod Janacer » pon bře 03, 2008 13:29

Dobrý den, pocházím z podřipského rodu Šinfeltů. Máme kroniku, kterou sepsal jeden z příbuzných Ruda Šinfelt z Chodoun(bohužel loni zemřel).
Podařilo se mu v matrikách a farách dohledat náš rod asi až do roku 1750cca. Víc bohužel nestihl.

Přeji vám všem úspěšné pátrání po vašich rodech.

Jana Červená (Šinfeltová) původem z Polep
:)
Janacer
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 22, 2008 6:08

Příspěvekod havlisovka » úte bře 04, 2008 10:28

Hurá, příbuzní reagují. Ruda byl můj dědeček. Více v soukromé zprávě.

M. H.
havlisovka
 
Příspěvky: 1038
Registrován: úte led 01, 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Šinfelt(ová)

Příspěvekod Jitka Filipcová » pon pro 24, 2012 22:26

V okolí města Lysé nad Labem (Čelákovice) se vyskytuje příjmení Schönfeld (nyní psáno většinou Šenfeld). Nejstarší dohledaný předek z této větve je Tomáš Schönfeld, který v Lysé jako vysloužilý voják sloužil coby právní posel. Nejstarší zápis v matrikách je o narození jeho dítěte v roce 1770. Jako druhou ženu si bral dceru mistra popravčího Hussa z Mostu, a tak se dohadujeme, že Tomáš Schönfeld se jako voják do Lysé dostal nejspíš z jeho okolí. Podle údajů u úmrtí se měl narodit okolo roku 1735.
Jinak v Říčanech u Prahy po třicetileté válce působil jako mistr ostrého meče Václav Schönfeld, psáván také jako Šimfeld, Šemfeld atd...
Jitka Filipcová
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 24, 2012 22:01

Re: Šinfelt(ová)

Příspěvekod Ivana » čtv led 03, 2013 12:11

Dobrý den i já mám praprababičku Šinfeltinovou (Schönfeldovou) asi *1745 měla by pocházet z Želíz a její otec Václav Matěj by se měl přiženit z Bechlína a původně snad měl pocházet ze Ctiněvsi. S tímto rodem jsem trošku v koncích, protože se mi právě nedaří nalézt její datum narození.
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Re: Šinfelt(ová)

Příspěvekod Věra Mátlová » čtv led 03, 2013 14:55

Hlásím se do klubu - můj Jan Schonfeld/Šinfeldt (1750-1830) byl ze Záluží čp.5
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Šinfelt(ová)

Příspěvekod sanmarco » úte dub 16, 2013 9:27

Antonín Schönfeld, narozen 18. červen, 1905, Zvoleněs
otec: František Schönfeld
matka: Marie Holubová
manželka: Marie Podrápská (svatba 12. září 1931, Mělník), později rozvedeni
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: Šinfelt(ová)

Příspěvekod Chemiczka » sob čer 29, 2013 17:26

Při hledání jsem také v rodokmenu nalezla Schönfeldovi.
Konkrétně:
Teresie Schönfeldová (provdaná Sudová) nar. 6.6. 1848 v Kostomlatech
její otec: Jan Schönfeld, Kostomlaty (manželka Teresie roz. Hirschová)
jeho rodiče: Jiří Schönfeld, Kostomlaty (manželka Kateřina Krejzová nar. 21.8. 1781 Libkovice - sňatek 9.2. 1802 Libkovice)
Chemiczka
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 18, 2013 17:20


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků