Josef Valenta

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Josef Valenta

Příspěvekod bohumir8 » úte črc 31, 2018 21:06

Dobrý den,

Hledám informace o panu Josefu Valentovy narozeném roku 1750. V roce 1780 měl svatbu s Apolenou.

Děkuji Vám předem.

S pozdravem

Valenta
bohumir8
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 31, 2018 21:02

Re: Josef Valenta

Příspěvekod Zora » úte črc 31, 2018 21:12

Pane Valento,
doporučovala bych doplnit dotaz o
-obec posledního výskytu, (oblast) a
-poslední nalezené matriční záznamy, (vlořit odkazy)
-kde všude jste hledal,
-co o hledané osobě víte.
Já třeba znám aspoň pět rodů Valentů.-.... určitě by se mezi nimi našla Apolena nebo Josef.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Valenta

Příspěvekod bohumir8 » stř srp 01, 2018 20:45

Dobr den,

Posledni misto vyskytu jsou Hovorany okres Hodonin. Josef si vzal manzelku Jana Horaka, ktery zemrel roku 6.3.1779. Roce 1780 meli Apolena a Josef svatbu. Jejich syn byl Frantisek narozen 1784 , vzal si Annu narozenou 1786 ti pak meli syna Martina narozeneho 1813 , ten si vzal Annu , narozenou 1850 a ti meli syna Jana narozeneho 1857 a manzelku mel Annu narozenou 1864. Vice bohuzel o teto vetvi nevim. Hledak jsem na internetu a prosil jsem archiv v Hodonine.Dekuji za jakou koliv informaci
bohumir8
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 31, 2018 21:02

Re: Josef Valenta

Příspěvekod Zora » stř srp 01, 2018 20:47

odkaz na svatbu Josefa a Apoleny, narození synaFrantiška, prosím vložte, ať to nemusíme znovu dohledávat - okopírovat adrední řádek záznamu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Valenta

Příspěvekod bohumir8 » pát srp 03, 2018 5:11

Dobry den, bohuzel zadne dalsi linky nemam. Zkousel jsem vyhledavat na internetu, ale bez vysledku. Psal jsem take do Hodonina, do archivu, ale tam me nedokazali pomoc. Dekuji Vam predem za Vas cas, pokud se nic nepodari najit chapu to, dekuji.
bohumir8
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 31, 2018 21:02

Re: Josef Valenta

Příspěvekod Zora » pát srp 03, 2018 5:24

bohumir8 píše:Dobry den, bohuzel zadne dalsi linky nemam. Zkousel jsem vyhledavat na internetu, ale bez vysledku. Psal jsem take do Hodonina, do archivu, ale tam me nedokazali pomoc. Dekuji Vam predem za Vas cas, pokud se nic nepodari najit chapu to, dekuji.



Nějak tomu nerozumím, s čím potřebujete víte, kdy se kdo ženil, narodil, ale nemáte odkaz na matriční záznam, i když jste to zkoušel?

Tady je matriční záznam svatby Josefa Valenty - poslední vpravo dole.
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=158

Od této svatby můžete v pokračovat hledáním v matrikách. Nebo Vám někdo další pomůže hledat.
Vždy je třeba doložit poslední (nejstarší) dohledaný zápis, aby bylo jasné, od čeho se má vycházet.
Z
edit
prošla jsem v rychlosti jak Hovorany, tak některé okolní matriky narozených, zdá se, že příjmení Valenta se vyskytuje snad jen v Násedlovicích, N Josefa tam nevidím.
Je na Vás, abyste vypsal, kde a jak jste narození Josefa bezúspěšně hledal, aby ten, kdo se Vám bude snažit pomoci, nedělal stejnou práci po Vás.
Musíte vždy uvést co nejvíce indícií, abychom pomáhali racionálně...
Po roce 1778 se mohli poddaní volně stěhovat, takže je možné, že i Váš Josef odněkud přišel.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků