Daniel Sklenář narozen na Berounsku 1722 - 1744

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Daniel Sklenář narozen na Berounsku 1722 - 1744

Příspěvekod tjelk » úte črc 17, 2018 9:00

Dobrý den,

už měsíc stojím na místě a nemohu najít další generaci, myslím, že z více zdrojů se mi podařilo najít, že mým přímým předkem byl Jan Sklenář (* 14.5.1780 - +8.12.1736, Hředle u Berouna), ten byl synem Mathiase a Veroniky, tedy jsem našel Mathiase Sklenáře (* 1754), i potvrzením bylo nalezení sňatku s Veronikou 28.4.1779 v Hředli (kniha oddaných Žebrák 12, str 73), kde se jim pak o rok později narodil Jan výše zmíněný. Časově tedy tyto údaje perfektně sedí. Ovšem dle matriky byl Mathias synem Daniela a Kateřiny. Bohužel ale Daniela nemohu najít. Dle jiných Sklenářů, kteří se na Berounsku vyskytují v místech Chodouň a Bavoryně, všichni zhruba směřují k jednomu Sklenářovi z roku 1590, který na Berounsko s dětmi odešel z Líšně. Nalezl jsem Daniela, který zemřel roku 1772 v 72 letech (a navíc měl za ženu Magdalenu), což si myslím, že tedy je mezi ním ještě jeden Daniel, v té době přece ženy neměli děti v 50 letech. Zdroj k tomuto Danieli je v Knize úmrtí Žebrák 15, strana 96.

Našel by se někdo, kdo třeba o Daniela Sklenáře a Veroniku rozenou Červenkovou (dle šnatku po Pavlovi Červenkovi), které hledám, zavadil při svém bádání v rodu Sklenářů?

Případně by se našel někdo,kdo by dokázal poradit tak, abych je nalezl.

Děkuji mnohokrát všem
tjelk
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 14, 2018 10:36

Re: Daniel Sklenář narozen na Berounsku 1722 - 1744

Příspěvekod NickTwisp » úte črc 17, 2018 18:44

Hledal jste v Soupisech obyvatel, kterých se pro žádoucí období dochovalo ve fondu Velkostatek Zbiroh (pro panství Králův Dvůr i panství Točník) plno? Tam to nemůžete nenajít. Tyhle Sklenáře mám mezi předky taky, ale začínají mi v osobě Doroty (nar. cca 1677-82 v Chodouni), dcery Martina Sklenáře atd. Jestli ne, vzhůru na Chodovec do SOA!
NickTwisp
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát srp 22, 2014 8:01
Oblast pátrání: Podřipsko-Slánsko-Křivoklátsko-Brdy-Radnicko-Chodsko aj.

Re: Daniel Sklenář narozen na Berounsku 1722 - 1744

Příspěvekod tjelk » stř črc 18, 2018 7:48

NickTwisp píše:Hledal jste v Soupisech obyvatel, kterých se pro žádoucí období dochovalo ve fondu Velkostatek Zbiroh (pro panství Králův Dvůr i panství Točník) plno? Tam to nemůžete nenajít. Tyhle Sklenáře mám mezi předky taky, ale začínají mi v osobě Doroty (nar. cca 1677-82 v Chodouni), dcery Martina Sklenáře atd. Jestli ne, vzhůru na Chodovec do SOA!


Děkuji moc za radu
tjelk
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 14, 2018 10:36


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků