výskyt příjmení Čuchnil v okolí Svébohova

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

výskyt příjmení Čuchnil v okolí Svébohova

Příspěvekod zdenek324 » pon črc 16, 2018 13:03

Hledám informace o výskytu příjmení Čuchnil v obci Svébohov a blízkém okolí kolem roku 1860. Mezi roky 1860 a 1870 se měl/i nositel/é tohoto příjmení přesídlit do chorvatského regionu Slavonie, kde dodnes žije silná česká menšina. Potomek těchto osídlenců se na mne obrátil se žádostí o vyhledání nějakých soudobých informací z rodiště jeho předků.
Když jsem kontroloval matriky narozených ve Svébohově, našel jsem tam v průběhu 19. století od písmene "Č" pouze příjmení Čulík. Takže s tím příjmením Čuchnil je to nějaké podivné.
Děkuji za ochotu.
zdenek324
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv bře 08, 2018 10:29
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Pastviny, Klášterec Nad Orlicí, Verměřovice, Ždírec Nad Doubravou, Horní a Dolní Sklenov
Rodokmen online: MyHeritage -x- zdenek.stepan324@gmail.com

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků