Hledám info o rodině Pfeiferových, Litovany

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám info o rodině Pfeiferových, Litovany

Příspěvekod janicap » stř čer 20, 2018 20:17

Dobrý den,

hledám jakoukoli informaci o mých prarodičích. Vím o nich jen málo:

Alois Pfeifer, nar. 19.6.1906, zemřel 18.12.1956
Anna Pfeiferová roz. Řezáčová, nar. 20.8.1906, zemřela 7.2.1993

Vím, že prababička žila v Litovanech, ale nevím, zda se tam i narodila. Jejich syn (můj děda) se jmenoval Alois a narodil se (zřejmě) v Litovanech 4.3.1934. Jeho žena, moje babička se jmenovala Ludmila, roz. Jadvidžáková. Oba již zemřeli, stejně jako můj otec, Alois Pfeifer, nar. 1954.

Z dětství si pamatuji, že nějací příbuzní jménem Pfeiferovi bydleli ve Znojmě (cca v 80tých letech), paní se jmenovala asi Růžena nebo Marie (mohla se přivdat).

Budu vděčná za jakoukoli informaci, matriky z těch dob ještě nejsou digitalizované, anebo se mi nic nedaří najít a žádný z mně známých předků z této větve rodiny již nežije.

Moc děkuji!!!
janicap
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát čer 01, 2018 19:33
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Svárov, Březolupy, Ostrov nad Oslavou, Stošíkovice, Biskupice, Chvalatice, Znojmo, Litovany, Perná, Kobylí
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/member-828864 ... =156896291

Re: Hledám info o rodině Pfeiferových, Litovany

Příspěvekod Zora » čtv čer 21, 2018 5:25

Za snazší bych považovala vyžádat si na matričním úřadě potřebné zápisy - na překlenutí doby, kdy nejsou matriky online. Budete mít jistotu, že se zcela jistě jedná o Vaše předky, a pak už se můžete pustit do minulosti.

Přebírat záznamy od někoho je vždy velmi ošemetné, byť by to bylo oboustranně míněno dobře.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám info o rodině Pfeiferových, Litovany

Příspěvekod janicap » čtv čer 21, 2018 7:01

Dobrý den,

máte samozřejmě pravdu, ale chápu to tak, že když se jedná o tzv. živé matriky, potřebovala bych nějaký doklad o příbuzenském vztahu, a já bohužel žádné nevlastním a nemohu sehnat, jak jsem psala, nikdo již nežije a kam se poděly rodné listy a jiné dokumenty nemám zdání.
janicap
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát čer 01, 2018 19:33
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Svárov, Březolupy, Ostrov nad Oslavou, Stošíkovice, Biskupice, Chvalatice, Znojmo, Litovany, Perná, Kobylí
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/member-828864 ... =156896291

Re: Hledám info o rodině Pfeiferových, Litovany

Příspěvekod Zora » čtv čer 21, 2018 7:48

Praabička ani pradědeček narození, úmrtí, (svatbu neznám datum) nejsou v tzv. ochranné lhůtě. Nahlédnout do matriky můžete bez dokladování (může kdokoliv) , stojí to pouze 20 Kč jeden zápis. (teoreticky možná nějaké příplatky)

Tady jsou všechny podmínky nahlížení, lhůty a podobně.
http://www.mvcr.cz/clanek/matriky-nahli ... istin.aspx

Osobně bych doporučovala spojit se s matrikářkou a dohodnout se na postupu. Některá pošle rovnou, jiná požaduje osobní účast .
zde kontakt - nadřízená obec je Hrotovice
http://www.obceamesta.info/matrika/5910 ... ovany.html

Pokud by snad matrikářka neměla knihy k dispozici, třeba jsou uloženy na matričním úřadě v Třebíči, rozhodně Vám sdělí, kam se máte obrátit.


Zora

edit - nenapsala jsem správně generace . u vás se jedná o Vaše praprarodiče., omlouvám se

edit prošla jsem rejstříky narozených, zdá se mně, že v Litovanech je pouze do r. 1902 příjmení Feifer (ne Pfeifer) Začíná se objevovat kolem r. 1845

Příjmení Řezáč je podle rejstříku (indexu do 1902) v Biskupicích ( v obou případech stejná farnost)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám info o rodině Pfeiferových, Litovany

Příspěvekod janicap » pát čer 22, 2018 9:47

Děkuji Zoro za Vaši radu obrátit se na matriku v Hrotovicích. paní matrikářka téměř obratem poslala zápis narození praděda, takže mám údaje i o jeho rodičích a můžu nadále pátrat. Annu Řezáčovou sice nenašla, ale poslala mi navíc i sken zápisu jejich svatby, tudíž mám jména jejích rodičů a mohu taky pátrat.

Mám velkou radost a moc děkuji paní matrikářce, i když tady si to nepřečte, ale aspoň pro ostatní co budou pátrat v této oblasti, tak vězte, že paní Dvořáková z matriky v Hrotovicích je velmi ochotná.
janicap
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát čer 01, 2018 19:33
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Svárov, Březolupy, Ostrov nad Oslavou, Stošíkovice, Biskupice, Chvalatice, Znojmo, Litovany, Perná, Kobylí
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/member-828864 ... =156896291

Re: Hledám info o rodině Pfeiferových, Litovany

Příspěvekod Zora » pát čer 22, 2018 16:54

Pošlete té hodné paní matrikářce odkaz na tenhle Váš dotaz, určitě ji Vaše pochvala potěší.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků