Drahomír Novotný, nar. 1923 v Srbsku + rodina , Praha

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Drahomír Novotný, nar. 1923 v Srbsku + rodina , Praha

Příspěvekod L.V. » ned kvě 20, 2018 11:14

Dobrý den,
v rodokmenu mám a hledám Drahomíra Novotného, nar. 28.6.1923 v Bělehradě, Srbsko, který přišel s rodiči Terezou roz. Chromčákovou a Josefem Novotným do Prahy (data narození rodičů ani, kde se narodili, nevím, i to by mne zajímalo). Za války byl Drahomír vězněn v nechvalně proslulé Kletschkaustrasse, Breslau (dnešní Wroclawi). Přežil a v roce 1945 se vrátil. V roce 1947 se oženil v Praze s Ladislavou roz. Bublíkovou. Našla jsem hrob Ladislavy Novotné s umrtím 1956, ale nemám potvrzeno, že se jedná o "naši Ladislavu" Ještě vím, že se jim narodil syn Milan. A pak již nemám žádné stopy.
Děkuji předem za každou informaci.
LV
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků