Brožík Praha, Trokavec i jinde

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Brožík Praha, Trokavec i jinde

Příspěvekod Senga » ned lis 18, 2007 21:12

Hledám informace o Emanuelu Brožíkovi (1887-1936), člen zpěvohry Vinohradského dilvadla, libretista operet, scénárista, dramaturg.
Jeho otec František Brožík pocházel z Trokavce, matka Josefa roz. Kuglerová byla dcerou mistra koláře z Bělohradu. V roce 1911 se přihlásil k pobytu společně se svojí matkou-vdovou v Praze Vršovicích č. p. 538, naposled bydlel Barthouova 15 - dnes Mánesova, Praha 2.
Sháním cokoliv o jeho pobytu do roku 1911, případných potomcích, fotografie atd.
Zkoušela jsem psát do Vinohradského divadla, nedostala jsem žádnou odpověď.
Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ

Příspěvekod PJ » pon lis 19, 2007 21:23

Mám dojem, že archiv divaldla Na Vinohradech převzala Městská divadla. Zkuste to tam nebo na divedelní ústav. Existuje možnost podat dotaz přímo z netu na adrese: http://www.divadlo.cz/infopult/archiv.asp
Jedlička
Uživatelský avatar
PJ
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 27, 2006 18:04
Bydliště: Praha

Příspěvekod Senga » úte lis 20, 2007 22:32

Děkuji za tip.
Napsala jsem dotaz do Divadelního ústavu a obratem mi odpověděli. Bohužel toho tam o něm moc nemají, většinou jen jeho dílo. Specializují se na dokumentaci divadla po r. 1945, ale dali mi další tipy, kde hledat.
Senga
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon srp 21, 2006 23:00
Bydliště: Praha-východ


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků