VYŘEŠENO - příjmení Šín, Konicko, ideálně Pavel nebo Konst.

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYŘEŠENO - příjmení Šín, Konicko, ideálně Pavel nebo Konst.

Příspěvekod zburget » úte kvě 01, 2018 20:19

Zdravím,
měl by někdo povědomost o tom, ze které vesnice na Konicku (okr. Prostějov) pochází nejvíc Šínů (v té době psáno Schin). Hledám nějakou stopu po Paulovi, Konstantinovi a hlavně po Josefě, dceři Pavla.
Někdy ne přelomu 18. a 19. století přišli do Hrochova (Konicko). Konstantin se tam oženil v r. 1804, Josefa se r. 1811 vdala. Pavel v té době měl být už pravděpodobně mrtvý. Josefa se v Hrochově nenarodila (není o tom záznam v matrice), pravděpodobně tam přišla se svým bratrem(?) Konstantinem a možná ještě se svým otcem Pavlem - ale to je čirá spekulace, nemám žádný, byť nepřímý důkaz, že to tak bylo.

Děkuji za jakoukoli zprávu.
Naposledy upravil zburget dne pát kvě 04, 2018 17:39, celkově upraveno 1
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: příjmení Šín, Konicko, ideálně Pavel nebo Konstantin

Příspěvekod Zora » čtv kvě 03, 2018 21:51

Zkuste přidat odkazy, které jste našel.

Farnost Suchdol - Jednov vedla matriční knihy rozdělené po jednotlivých obcích, na konci každého oddílu je index - tedy pro konkretní obec. Je třeba projít pečlivě všechny indexy - pro jednotlivé obce N, Z, O , zda někde nenarazíte na možnou souvislost.
Z

Je také možné, že jste přehlédl nějakou podstatnou informaci
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: příjmení Šín, Konicko, ideálně Pavel nebo Konstantin

Příspěvekod zburget » pát kvě 04, 2018 17:38

Tak já už částečně pochodil. Už jsem dokonce našel (alespoň doufám) onu Josefu v Brodku (blízké okolí). Tedy alespoň jsem tam objevil narození Josefy, dcery Pavla. Takže snad (kéžby) se nejedná o shodu jmen. Tehdy lidi nejakou nápaditostí ve jménech fakt neoplývali a točí se tam 5 ženských a 4 mužských jména pořád dokola. Jen občas je nějaká svěltá výjimka. Hledal jsem pro kontrolu i toho Konstantina, ale ten tam prostě fakt nikde není. Ve vesnici se objevil zhruba ve stejné době, jako Josefa, ale podobnoat může být čistě náhodná.

Asi to budu prozatím považovat za vyřešené, ale někdy v budoucnu se k tomuhle problému ještě určitě vrátím. Tyhle jména byly jen "vedlejší" informace kolem směru, kterým momentálně pátrám.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: VYŘEŠENO - příjmení Šín, Konicko, ideálně Pavel nebo Kon

Příspěvekod naancy » ned kvě 03, 2020 15:32

Dobrý den, mám Šíny (psáno většinou Schin, Schün nebo taky Schinek) narozené kolem r. 1780 v Cholině a Dubčanech, další generace je v Unčovicích a Odrlicích. Jejich předek sem přišel z Pivonína. Pavla ani Konstantina ale nemám.
naancy
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 28, 2013 8:06
Oblast pátrání: Zábřežsko, Karvinsko, Plzeňsko, Strakonicko, Východní Čechy


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků