rod Hesounů a Votavů, hl. Jižní Čechy

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

rod Hesounů a Votavů, hl. Jižní Čechy

Příspěvekod Ganddi » úte kvě 08, 2012 21:19

dobrý den, hledám kohokoli z těchto rodů, mám sice nalezenou už linii do cca 1750, ale chybí mi sourozenci a odbočky k přímé linii. Předem děkuji. Jaroslav Hesoun
Ganddi
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 08, 2012 20:59

Re: rod Hesounů a Votavů, hl. Jižní Čechy

Příspěvekod hanucha » čtv kvě 31, 2012 10:15

mám:
Anna Votavová- nar. 1.10.1844 v Psárově
její otec Jan Votava nar. kolem r. 1817, kde to jsem zatím nenašla, zemřel v Psárově 6.2.1886
její sourozenci František nar. 26.7.1849, Jan 15.11.1851, Josef 27.12.1853
její děd František Votava, nar. kolem r. 1779 (našla jsem jednoho nar. 29.11.1779 v Lidmani, vzhledem k tomu, že i jeho žena byla z Lidmaně, tak to nejspíš bude on, ale jistotu nemám), zemřel 12.2.1862 v Psárově 30.
Tady se mi toho zatím moc dopátrat nepovedlo, budu ráda za další informace, pokud bychom se někde protli.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: rod Hesounů a Votavů, hl. Jižní Čechy

Příspěvekod Oaker » sob čer 02, 2012 21:59

Matrika zemřelých Písek 1923-1928, tam mi padly do oka asi dvě příjmení Hesoun a několik Votavů, bohužel k tomu není rejstřík, bylo to spíše ve druhé části knihy...
Oaker
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon pro 12, 2011 22:38

Re: rod Hesounů a Votavů, hl. Jižní Čechy

Příspěvekod Votava14 » pon led 22, 2024 18:32

Dobrý den,

velmi mě zaujal příspěvek od uživatele hanucha. Já jsem našel že otec Anny Votavové, Jan Votava, se narodil v roce 1814 v Lidmani. Pokud máte další informace k rodu Votavů, velmi by mě to potěšilo, protože jsem vzdáleným potomkem :).

Přeji pěkný den.
Votava14
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 22, 2024 18:30
Oblast pátrání: Psárov, Hojovice, Lidmaň, Lidmáňka

Re: rod Hesounů a Votavů, hl. Jižní Čechy

Příspěvekod zburget » pon led 22, 2024 19:55

hanucha tady byla naposledy před rokem - zkuste jí napsat e-mail.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků