Jaroslava Nováková , N 1903, Lukavice

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jaroslava Nováková , N 1903, Lukavice

Příspěvekod bara.jermarova » čtv bře 22, 2018 14:55

Dobrý den,
po delší době přidávám téměř identický příspěvek, jen mám pár informací navíc, tak třeba jste ji někde někdo viděl..
Hledám svou praprababičku Jaroslavu Novákovou, narozenou v roce 1903. Přesné datum nevím. Byla dcerou Jaroslava Nováka z Pardubic a Marie roz. Šafářové z Lukavice. Rodiče měli svatbu v Lukavici, okres Žamberk, v roce 1900. Měla by mít ještě bratra, do včera jsem si myslela, že se jmenoval Jaroslav, ale prý František. Tedy František Novák, narozen o rok dříve, 1902. Největším problémem je pro mě Zámrsk, snažila jsem se vyhledávat, ale jelikož je to pro mě nepřehledné, tak si myslím, že jsem jistě nějakou matriku přehlédla. Pokud tedy, prosím, někdo bádáte v Lukavici a okolí, případně jste profíci přes Zámrsk, mohu Vás poprosit? Budu ráda za každou nápovědu.
Děkuji..
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Jaroslava Nováková , N 1903, Lukavice

Příspěvekod Dagmar8 » čtv bře 22, 2018 17:29

není mi jasné které Lukavice to jsou - jestli ty u Rychnova, nebo Ústí nad Orlicí
ale stáhla jsem si index svateb Lukavice u Rychnova

5682
sign. 93-6075
matrika O
index O
1869-1913 ukn 5682
územní rozsah: Lukavice + Benátky + Poříčí (X/1869-XI/1913), Městská Habrová +
Panská Habrová (IV/1869-VIII/1913)
25x39 cm, vazba: polokožená, 204 fol., čeština, původní signatura: II.
mikrofilm č. 3394
http://195.113.185.42:8083/093-06075.zip (odkaz ke stažení)

a tam je sice hodně svateb Nováků, ale svatba Jaroslava Nováka žádná

tak jedině že by to byly ty druhé Lukavice, farní úřad: Letohrad
ale ty na netu ještě nejsou
tady máte soupis matrik které jsou ještě na úřadě
http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2017/08/SOUPIS_MATRIK_NA_M%C3%9A_2017-08-25.pdf
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Jaroslava Nováková , N 1903, Lukavice

Příspěvekod bara.jermarova » čtv bře 22, 2018 18:20

Jedna se o Lukavici u Zamberka, bliz to v tuhle chvili nedokazu specifikovat. Svatbu jejich rodicu jsem nasla, to je v poradku. Mne jde o narozeni Jaroslavy, pripadne Frantiska, jejiho bratra. To je to, co nemuzu dohledat. A vzhledem k tomu, ze to byla babicka moji babicky, ktera je stale plna elanu a porad si pamatuje, tak vi, ze se narodila v Lukavici u Zamberka.. Rok a veskery informace jsem si zjistila sama, ale stale jsem nenasla to narozeni a uz jsem z toho po pul roce hledani jedne osoby mirne otravena. :-(
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Jaroslava Nováková , N 1903, Lukavice

Příspěvekod Zora » čtv bře 22, 2018 18:25

Dagmar, podle popisu tazatelky by se snad mělo jednat o tuhle obec, je to obec v okrese Ústí nad Orlicí

https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 7D&rt=&rt=

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jaroslava Nováková , N 1903, Lukavice

Příspěvekod Dagmar8 » čtv bře 22, 2018 18:34

Na netu ty údaje ještě nejsou, viz seznam který jsem vám tam dala, musíte si vyžádat opis přímo na úřadě.
To, že záznam ze svatby máte jste ale nenapsala.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Jaroslava Nováková , N 1903, Lukavice

Příspěvekod bara.jermarova » pát bře 23, 2018 7:02

Aha, to se omlouvam. Tim, ze jsem popsala jmena rodicu, jsem brala svatbu za vyresenou, ale je jasny, ze to nemuzete vedet. A dekuji Vam, dnes tam napisu a snad se konecne neco dozvim,
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků