Johanna Filipová- nar.cca 1790-1805 Vrbno

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Johanna Filipová- nar.cca 1790-1805 Vrbno

Příspěvekod Milena » pon úno 19, 2018 16:50

Dobrý den,
už poměrně dlouho hledám Johannu Filipovou, narozenou cca 1790-1805, ve Vrbně nad Lesy (okres Louny).
Narodila se matce Marii Filipové(rodiče- Václav Filip+Kateřina Portová) z Vrbna čp.16 - pravděpodobně za svobodna. V roce 1805 se již matka Marie provdala za Josefa Brožka z Hříškova, a měla se svým manželem děti s příjmením Brožek-Brožková. Prosím někoho, kdo se zabývá tímto rodokmenem jestli při bádání nenarazil na toto, v místě, neobvyklé jméno. Já takové jméno nenašla.
Hledala jsem i v okolních matrikách ale bezvýsledně.
Je to má přímá linie do historie, ale dosud jsem nenašla zápis o narození této osoby.
Johanna Filipová byla svobodná, narodil se jí syn Josef (1826),Marie Magdalena (1828), Rosálie (1833) a Matěj (1836). Zemřela 19.11.1839 ve věku 3o let. Všechny události se staly ve Vrbně.
Předem děkuji za pomoc.
Milena
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 26, 2008 12:41
Bydliště: Tuchořice

Re: Johanna Filipová- nar.cca 1790-1805 Vrbno

Příspěvekod Zora » pon úno 19, 2018 17:49

Milena píše:Dobrý den,
už poměrně dlouho hledám Johannu Filipovou, narozenou cca 1790-1805, ve Vrbně nad Lesy (okres Louny).
Narodila se matce Marii Filipové(rodiče- Václav Filip+Kateřina Portová) z Vrbna čp.16 - pravděpodobně za svobodna. V roce 1805 se již matka Marie provdala za Josefa Brožka z Hříškova, a měla se svým manželem děti s příjmením Brožek-Brožková. Prosím někoho, kdo se zabývá tímto rodokmenem jestli při bádání nenarazil na toto, v místě, neobvyklé jméno. Já takové jméno nenašla.
Hledala jsem i v okolních matrikách ale bezvýsledně.
Je to má přímá linie do historie, ale dosud jsem nenašla zápis o narození této osoby.
Johanna Filipová byla svobodná, narodil se jí syn Josef (1826),Marie Magdalena (1828), Rosálie (1833) a Matěj (1836). Zemřela 19.11.1839 ve věku 3o let. Všechny události se staly ve Vrbně.
Předem děkuji za pomoc.



Zkuste si ještě projít projít Vámi nalezené zápisy.
Píšete:
Johanna zemřela v roce 1839 ve věku 30 let (pak by se narodila kolem r. 1809)
Johanna měla syna v roce 1826, to opravdu dost nesedí s rokem úmrtí a udaným věkem.

Její matka se provdala v roce 1805, po tomto roce by nemohla mít nemanželské dítě.
Je ale možné, že matka po svatbě ovdověla a pak by nesla její nemanželská dcera (narozená vdově) opět matčino jméno za svobodna.
Neuvedla jsem rok narození Johanniny matky, i to by pomohlo nějak upřesnit možné období narození Johany.

Chápu, že matriční zápisy nedávají příliš mnoho možností, kde a jak pátrat, ale třeba opakované časové upřesnění by nějak pomohlo, možná by bylo vhodné přiložit nějaké odkazy, zda nedošlo například k chybnému čtení.

Ještě připomenu, že svobodné matky - mám na mysli matku Johanny - často rodily své děti mimo obec původu, buď tam, kde třeba byly ve službě, nebo u příbuzných.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Johanna Filipová- nar.cca 1790-1805 Vrbno

Příspěvekod Milena » úte úno 20, 2018 11:37

shrnutí:
Rodiče: Václav Filip (1737-1801)) + Kateřina Portová (*1742-1817) – svatba: Bedřichovice 5.11.1765 – bydliště Vrbno čp.16.(viz příloha)
Děti: Jan Karel (1766-1766), Anna (1767-1841), Rozária (1770-1772), Marie(1772-1850), Václav (1775-1777), Josef (1782-1804).- všechny události na čp.16 Vrbno.
Dceři Marii se narodili za svobodna: Vincenc Filip*1796(není čp. Na to, jak je to neobvyklé jméno, jsem nenašla ani úmrtí) ve Vrbně – viz. příloha ,a Johanna Filipová- ke které zápis nemohu najít.
Po úmrtí otce Václava se Marie provdala za Josefa Brožka z Hříškova – viz.příloha,a měli spolu další děti (Marii Brožkovou, Václava Brožka, Annu Marii Brožkovou, Josefa Brožka). Všechny události se konaly na čp.16 ve Vrbně- svatba, všechna narození i úmrtí.
Dcera Marie, Johanna, umírá dle zápisu ve 30-ti letech : 19.11.1839 ve Vrbně čp.16. viz příloha
Johanně se narodili: Josef Filip*1826 , Marie Magdalena Filipová *1828, Rosálie Brožková– která byla asi omylem pojmenována Brožková, Matěj Filip*1836 – můj předek(i zde je vidět omyl faráře, přezdívky jsou silná věc)- viz. příloha. Všechna narození proběhla ve Vrbně čp.16.
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =92#scan92
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 74#scan274
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 12#scan112
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =29#scan29
http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 25#scan125
Předem děkuji za každé posunutí. Statenice (patří již pod středočeský kraj)prostuduji, ale v indexu jsem zatím nic nenašla. Pořád bádám.
Ten rod obydlel převážnou část Vrbna, mám poměrně bohatý "strom". Jenom kdyby děti nepojmenovávaly pořád stejnými jmény. To je Marií,Josefů,Janů, apod!!! Obsah gruntovice mám také. Kdyby někdo chtěl studovat Vrbno, tak doporučuji materiál -Vrbno nad Lesy od Ing.arch.Dr. Oldřicha Hanuše, z roku 1965.
Můj dohledaný prvopočátek rodu je cca kolem roku 1700 a ti manželé měli 15 dětí.
Tak Vám ještě jednou moc děkuji za jakoukoliv nápovědu, kam se ještě podívat.
Milena
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte srp 26, 2008 12:41
Bydliště: Tuchořice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků