rod Mroček / Mroczek / Mraczek

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

rod Mroček / Mroczek / Mraczek

Příspěvekod Kebb » úte led 02, 2018 20:57

Nenarazil někdo na Frýdecko-Místecku / Beskydy na příjmení Mroček / Mroczek / Mraczek ?

Konkrétně mi jde o Georgius Mroczek (Mraczek) a jeho ženu Veronica Maczejka ( Mačejka / Bielitza! ).
Měli, mně známé, 3 děti, které se všechny narodily v Raškovicích
- Franz (*1849 - 1893) - 1. řádek na levé straně
- Anna (*1851) - 2. řádek na levé straně
- Joseph (*1854) - 2. zespod na levé straně

Marně hledám, kdy a kde se Georgius a Veronika vzali, kdy a kde se narodili, natož informace o jejich předcích.

Příjmení Mroczek / Mraczek / Mrocsek / Mroček se vyskytuje od Starého Města (Frýdek-Místek) po Bílou na jihu a od Rožnova pod Radhoštěm po Turzovku.

Pokud by na ně někdo narazil, moc by mi pomohl pohnout se z místa.

Děkuji
Naposledy upravil Kebb dne úte led 09, 2018 5:36, celkově upraveno 1
Kebb
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 02, 2018 20:17
Oblast pátrání: Beskydy
Staré Hamry / Turzovka

Re: rod Mroček / Mroczek / Mraczek

Příspěvekod Míla » ned led 07, 2018 22:24

Hledejte jejich svatbu na Starých Hamrech, Bílé, Ostravici, Matějkovi se vyskytovali i na Morávce a v oblasti Bílého kříže.. Svatba mohla byt i v Turzovce.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: rod Mroček / Mroczek / Mraczek

Příspěvekod Míla » pon led 08, 2018 0:19

U narozeni Anny v roce 1851 ma matka Veronika uvedeno Bělicova--vide Matějka. Č.p.144 Raškovice bylo v té době sice vedeno u obce Raškovice.ale veskutečkosti se nachazelo na rozkrani Starých Hamer a Krásné,která v té době byla číselně vedena s Raškovicemi.K tomuto čislu mam část rodokmenu Běliců, V roce 1840 si Ignác Bělica vzal Veroniku-22-letou dceru Georga Matejky-chalupníka z Hamer, a Barbory Popelář Ignác , narozenou 3.1.1818 v Hamrach.Jen mi tam nesedi to, že Ignác Bělica měl na tomto čísle po roce 1850 další dvě děti se Zuzanou Huserovou.Tak nevim,jak mohla byt vdovou. Ještě se podivam do úmrtí.
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=165
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 263&scan=6
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: rod Mroček / Mroczek / Mraczek

Příspěvekod Míla » pon led 08, 2018 0:34

http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 63&scan=27
Zde je úmrtí prvniho manžela Veroniky Matějkové
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: rod Mroček / Mroczek / Mraczek

Příspěvekod Kebb » pon led 08, 2018 11:15

Děkuji mnohokrát!

Vypadá to, že se skutečně jedná o tu mou Veroniku a vysvětluje to i zmínku o příjmení Bielica u druhého (sic!) dítěte Anny. Ze záznamu narození syna Franze (nebo Josefa) vím, že se její otec jmenoval Georg Matějka.
Snad se mi podaří najít i Georga Mroczka, matriku St. Hamer, Turzovky mám už přečtenou 2x tam a zpět, tak se do toho pustím potřetí, ty ostatní jsou hůře čitelné, ale zakousnu se do toho.
A taky se mi zúžilo období, kdy si mohla Georga vzít. Jestli Ignác Bielica zemřel 1.2.1848 a 23.10.1849 se jí už narodil syn Franz Mroczek, tak svatba musí být někde mezi tím, alespoň předpokládám.

Ještě jednou moc děkuji!
Kebb
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 02, 2018 20:17
Oblast pátrání: Beskydy
Staré Hamry / Turzovka

Re: rod Mroček / Mroczek / Mraczek

Příspěvekod Míla » pon led 08, 2018 12:19

Mělo by to tak byt. Ještě se vam pokusim něco zjistit,bratranec moji babičky si titiž vzal Mročkovou ze starých hamer, žili pak na Morávce a s jejich dcerou jsem ve styku, takse pokusim něco zjistit.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků