hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod JanaBu » ned pro 10, 2017 21:51

Hledám FERDINANDA REITERA resp. jeho možné potomky.
Narozen 17.11. 1912 v Oradea-Mare Rumunsko. Asi od roku 1920 bydlel s rodiči v Praze. Jeho otec Rudolf Reiter se narodil 1882 v Lučici okr.Čáslav ( nyní Havl. Brod ).
Matka Serena Reiterová,roz.Rothová - nar.1887.
Před válkou se Ferdinand oženil a v roce 1939 měl syna Jiřího ( můj otec ). Během války došlo k rozvodu a Ferdinand pro nás zmizel. Poslední stopa,která nasvědčovala tomu,že válku přežil (jeho rodiče a dvě sestry zahynuli v konc.táboře Malý Trostinec ) je z roku 1953.Dal souhlas k osvojení syna novým manželem Jiřího matky.
Jinak nemáme žádnou stopu a vůbec nevíme kde a jak žil...
Děkuji moc za případné info.
Naposledy upravil JanaBu dne pon pro 11, 2017 21:14, celkově upraveno 1
JanaBu
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 10, 2017 21:23
Oblast pátrání: Praha, Lučice,

Re: hledám dědečka

Příspěvekod Karla55 » ned pro 10, 2017 23:43

Uveďte jmého dědečka v názvu příspěvku, tak se Vám spíš někdo ozve (tlačítko Upravit)
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: hledám dědečka

Příspěvekod Václav » pon pro 11, 2017 0:28

Zdravím. Asi od roku 1953 do 1963 jsem bydlel v jednom domě se svou vrstevnicí Janou Reiterovou v Duchcově. Její otec byl signalistou na dráze a jmenoval se Emil a vím, že se přistěhovali z Prahy. Jana měla před časem v Duchcově kadeřnictví na Osecké ulici, jestli ho ale provozuje dotěď nevím. Zkuste zjistit kontakt přes radnici. Je provdaná Šilhánová.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: hledám dědečka

Příspěvekod Václav » pon pro 11, 2017 2:55

Zdravím ještě jednou, ale s velkou omluvou. Před chvílí jsem se probudil a okamžitě jsem si uvědomil, že jsem Vás mystifikoval. Ta moje vrstevnice se totiž nejmenovala Reiterová, ale Reiserová. Takže ještě jednou omluva. Nicméně příjmení Reiter se v mém životě přece jenom vyskytlo. Tak se jmenoval můj mistr opravárenské party v lokomotivním depu Praha Libeň. Na křestní jméno si už nevzpomínám, ale našel bych určitě doma fotku, kde je celá naše parta, která opravovala motorové lokomotivy vlaku Vindobóna. Takže ještě jednou omluva.
Václav
 
Příspěvky: 174
Registrován: ned srp 20, 2006 8:51
Bydliště: Praha

Re: hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod JanaBu » pon pro 11, 2017 21:29

Děkuji moc Karle55 za dobrý typ ...

Děkuji moc Václavovi za jeho odpověď...možná,že Váš mistr mohl být můj dědeček. Bohužel, já ani nevím jak vypadal. Jedině,že by měl můj tatinek jeho rysy (což je docela dobře možné, podobu dědíme...).
Nicméně mám velikou radost,protože jsem dnes také obdržela zprávu od ŽM, že byl v roce 1945 Ferdinand Reiter osvobozen z Terezína .
Václave prosím Vás, myslíte,že byste mi mohl fotku poslat třeba přes WhatApp na mobil ( facebook nemám ). Kdyby ano ,tak vám napíšu číslo.
Každopádně mockrát děkuji i za tyto zprávy.
S pozdravem JanaBu
JanaBu
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 10, 2017 21:23
Oblast pátrání: Praha, Lučice,

Re: hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod ductrix » úte pro 12, 2017 16:19

Dobrý den,
můžete zkusit nahlédnout do spisu k žádosti o Osvědčení dle zákona č. 255 http://vuapraha.cz/sites/default/files/255.txt, třeba tam o něm něco bude. Můžete také zkusit požádat o údaje z evidence obyvatel o místu a datu jeho úmrtí. http://www.mvcr.cz/clanek/vydej-udaju-z ... 73263.aspx
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod ductrix » úte pro 12, 2017 16:26

Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod Zora » úte pro 12, 2017 16:48

https://www.geni.com/people/Ferdinand-R ... 3978381833

Já bohužel nevím, jestli právě Vy nejste správcem tohoto účtu. Zdá se mně, že by se mohlo jednat o Vašeho dědečka, pak bych doporučovala kontaktovat zde uvedenou Lenku Reitarovou.
V opačné případě se omlouvám.

Z

edit
ještě se tato osoba vyskytuje ve dvou, zřejmě propojených účtech na myheritage,

správci jsou Krbůšek a opět Reitarová. Můžete zkusit požádat někoho zde na fóru o propojení s uvedenými správci. - první dva odkazy.
https://www.myheritage.cz/research?s=14 ... th+ey.1912

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod JanaBu » úte pro 12, 2017 22:45

Děkuji moc za všechny nápovědy a odkazy....hned jdu do toho.
Reiterovi na stránkách holokaustu jsou opravdu rodiče a sestry Ferdinanda. Na základě zdigitalizovaných dokumentů se mi podařilo pospojovat další důležité udaje...
Opravdu všem moc děkuji za cenné rady a pomoc a samozřejmě budu moc ráda za další typy.
S pozdravem JanaBu
JanaBu
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 10, 2017 21:23
Oblast pátrání: Praha, Lučice,

Re: hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod JanaBu » stř pro 13, 2017 22:37

Chci ještě jednou moc poděkovat...odkaz na www.geni vypadá nadějně. Kontaktovala jsem správce účtu a čekám na odpověd...
JanaBu
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 10, 2017 21:23
Oblast pátrání: Praha, Lučice,

Re: hledám dědečka Ferdinanda Reitera

Příspěvekod JanaBu » ned pro 17, 2017 19:24

Vyřešeno :-)
Děkuji všem za pomoc!
JanaBu
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 10, 2017 21:23
Oblast pátrání: Praha, Lučice,


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků