Grabowská

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Grabowská

Příspěvekod cehan » stř říj 04, 2017 21:42

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jak se hledá v Rakouských matrikách. Hledám Marii Grabowskou, nar.30.4.1898 ve Vídni a nějak se mi to nedaří. Děkuji. Hana Černá
cehan
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 04, 2017 20:47
Oblast pátrání: Plzeň, Vídeň, Turnov, Praha

Re: Grabowská

Příspěvekod Polexina » čtv říj 05, 2017 9:31

cehan píše:Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, jak se hledá v Rakouských matrikách. Hledám Marii Grabowskou, nar.30.4.1898 ve Vídni a nějak se mi to nedaří. Děkuji. Hana Černá


Nějaké bližší údaje neznáte? Byl otec Edmund nebo Gustav? Matka Marie? Ve Vídni je (bylo) více osob toho příjmení.
P.
Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Grabowská

Příspěvekod cehan » čtv říj 05, 2017 22:15

Marie Josefa Grabowská, nar.30.4.1898 ve Vídni a její matka byla Františka Grabowská nar.6.10.1866 a otec byl František Grabowski. To je vše co vím a do Vídeňských matrik jsem se ještě nedostala. Nějak to ještě neovládám. A moc děkuji za odpověď. Hana
cehan
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 04, 2017 20:47
Oblast pátrání: Plzeň, Vídeň, Turnov, Praha

Re: Grabowská

Příspěvekod Zora » čtv říj 05, 2017 22:32

http://www.data.matricula.info/php/main.php#5

Tady jsou všechny matriky pro Vídeň . je třeba v nich listovat nebo použít index.

Pokud čerpáte z nějakého zápisu, dokladu, často bývá ještě uvedeno číslo - vídeňská čtvrt. to by značně zúžilo hledání.
Pokud můžete, přiložte sken zápisu, kde je narození uvedeno.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Grabowská

Příspěvekod Polexina » pát říj 06, 2017 7:37

cehan píše:Marie Josefa Grabowská, nar.30.4.1898 ve Vídni a její matka byla Františka Grabowská nar.6.10.1866 a otec byl František Grabowski. To je vše co vím a do Vídeňských matrik jsem se ještě nedostala. Nějak to ještě neovládám. A moc děkuji za odpověď. Hana


Franz Grabowski se ve vídeňských adresářích kolem roku 1898 nevyskytuje.

Na vídeňských hřbitovech je Franz Grabowski, pohřben 1973, 82 let – hřbitov Inzersdorf, Wien 23, Liesing, ale tam narození Marie v roce 1898 není.
Ve stejném hrobě je Ernestine, Ferdinand, Hedwig.

V dobovém tisku se jméno vyskytuje.
http://anno.onb.ac.at/anno-suche/#searc ... %22&from=1

Obávám se, že musíte projít matriku po matrice a hledat narození 30.4.1898.
P.
Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Grabowská

Příspěvekod cehan » pát říj 06, 2017 12:30

Jooo, teď jsem našla adresu z křestního listu, ale nejde mi to moc přečít. Fr.Grabowskí by měl bydlet ve Vídni XVI, Liebhandtgasse 46, ale v mapách jsem to nenašla, jen Liebhartgasse v Göllersdorfu. Děkuji za pomoc, budu hledat kde se dá. H.
cehan
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 04, 2017 20:47
Oblast pátrání: Plzeň, Vídeň, Turnov, Praha

Re: Grabowská

Příspěvekod harmi1930 » pát říj 06, 2017 13:05

Podla https://goo.gl/maps/KegVu7KHagm Liebhartgasse 46 je aj vo Viedni. PH
Uživatelský avatar
harmi1930
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 11, 2017 12:32
Oblast pátrání: SK: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník. CZ: Zlín

Re: Grabowská

Příspěvekod sanssouci » pát říj 06, 2017 14:28

sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Grabowská

Příspěvekod Zora » pát říj 06, 2017 14:38

Přidávám narození matky
Františka Lowl (s přehláskou)

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=134
levá strana, druhý zápis od spodního okraje.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků