Rod Joo (Plasy a okolí)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rod Joo (Plasy a okolí)

Příspěvekod Eva Hájková » úte zář 05, 2017 10:46

Dobrý den, zjistila jsem, že matka mojí praprababičky pochází z rodu Joo. Tato větev rodiny se pohybovala okolo Plas. Jedná se o dost specifické jméno, nemá je také někdo v předcích, že bych se dozvěděla více?
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Rod Joo (Plasy a okolí)

Příspěvekod Polexina » úte zář 05, 2017 10:53

Polexina
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Rod Joo (Plasy a okolí)

Příspěvekod Eva Hájková » úte zář 05, 2017 11:04

Ano, to jsem právě také našla, ale jedná se mi o hlubší historii. Viz: http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =250&h=136
Tam se jedná o docela normální povolání (kmotr hajný např.). Jinde jsem se dočetla, že Rodina Joo se cirkusu věnuje už 9. generaci. To by odpovídalo, nicméně i když se jedná o dost specifické jméno, ráda bych si to nějak propojila, zda tam byla opravdu tato cirkusácká větev nebo jestli ta se kolem Plas vůbec nepohybovala.
Ale díky :)
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov

Re: Rod Joo (Plasy a okolí)

Příspěvekod kolsi » pát zář 08, 2017 18:11

V předcích je nemám, ale na sev. Plzeňsku mám předků hodně, tak jsem zkusil nahlédnout do matrik. Přes Jakuba Joo (pastýře) jsem dohledal až sňatek jeho otce Jana Jo, syna zemřelého Adama Jo domkáře z nějaké vsi na panství Teplá. Název obce bohužel rozluštit nedokážu: http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =660&h=269
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Rod Joo (Plasy a okolí)

Příspěvekod Eva Hájková » stř zář 13, 2017 9:33

Moc vám děkuji za dohledání. Zkusila jsem oslovit nějaká fóra a pustím se do pátrání po stopách této větve, zda se někde rozdvojí na tu světskou. Jak je vidět z Vašeho pátrání, tak ale tato přímá linie s cirkusem nic společného neměla. Ještě jednou díky.
Eva Hájková
 
Příspěvky: 89
Registrován: pát lis 18, 2016 10:12
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Louny, Votice, Sedlec, Kralovice, Zavidov, Šanov u Rakovníka, Jindřichovice u Kolince, Velhartice, Nemilkov


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků