Sňatek Jana a Anny Navrátilových - kde je obec Antlersdorf?

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Sňatek Jana a Anny Navrátilových - kde je obec Antlersdorf?

Příspěvekod Shina13 » stř srp 16, 2017 19:22

Dobrý večer,

po dlouhé době jsem konečně nalezla záznam o narození předka Floriana Navrátila (*1844)
Téma: viewtopic.php?f=16&t=34226&p=158563#p158563
Záznam: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=62

Problémy ovšem nekončí. Pro další pátrání potřebuji nalézt sňatek rodičů, Jana a Anny (před 1842).
Vycházím ze záznamu o narození Floriána, o jeho matce:
Anna, dcera Tomáše Hříbka, familianta z Antlersdorfu, a jeho ženy Heleny, rozené Novotné, z Antlersdorfu.
Bohužel ovšem nemám nejmenší tušení, kde se tato obec nachází (případně jak se jmenuje česky). Na mapy.cz - 19.století jsem prošla široké okolí Čelčic, ale bez úspěchu.
(Pro pořádek - sňatek jsem pro jistotu hledala i v Čelčicích, opět marně.)

Ráda bych se na vás tedy obrátila s otázkou, zda jste při pátrání na tuto obec již náhodou nenarazili, nebo zda byste opravili případné chyby mého čtení.
Předem mnohokrát děkuji za jakoukoliv radu či pomoc :)
Shina13
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 01, 2017 21:52
Oblast pátrání: Vyškovsko a okolí Brna: Dědice, Pazderna, Opatovice, Bohdalice, Manerov, Pavlovice, Hlubočany, Vážany u Moravských Prus, Studnice, Odrůvky, Bukovina, Ořešín, Obřany, Drahany, Čelčice

Re: Sňatek Jana a Anny Navrátilových - kde je obec Antlersdo

Příspěvekod karels » stř srp 16, 2017 19:44

karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Sňatek Jana a Anny Navrátilových - kde je obec Antlersdo

Příspěvekod Shina13 » stř srp 16, 2017 20:02

Mnohokrát děkuji! :)
Shina13
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 01, 2017 21:52
Oblast pátrání: Vyškovsko a okolí Brna: Dědice, Pazderna, Opatovice, Bohdalice, Manerov, Pavlovice, Hlubočany, Vážany u Moravských Prus, Studnice, Odrůvky, Bukovina, Ořešín, Obřany, Drahany, Čelčice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků