František Fenrich Sebuč 8

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

František Fenrich Sebuč 8

Příspěvekod fendma » úte črc 25, 2017 16:24

Hledám předky rodiče/ Františka Fenricha, nar.25.12.1868, Sebuč 8 , okr Náchod - Josefa a Františku Fenrichovi, nar. neznám, zemřelí oba ? pravděpodobně 2.2.1927, nenalezla jsem je ani v matriční knize narozených, ani zemřelých. Děkuji, Martina Fendrychová
fendma
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 25, 2017 16:12
Oblast pátrání: okr náchod sebuč dolany

Re: František Fenrich Sebuč 8

Příspěvekod Viburnum » stř črc 26, 2017 17:33

Dobrý den,
můžu Vám jen poradit, že Josef a Františka měli svatbu 15.11.1859 ve Velkém Třebešově. Bohužel matrika oddaných zatím není zdigitalizována, tato informace je jen z indexu.
Františka se narodila 26.8.1836 ve Velkém Třebešově č. 16:
Otec: Josef Exnar, chalupník v Třebešově, vlastní syn Jana Exnara, zahradníka v Třebešově a manželky Justýny, rozené Křečkovy, zahradníka ze Skaličky
Matka : Anna, vlastní dcera Karla Kavky, chalupníka v Třebešově a manželky Františky, rozené Pavlovy ze Skalice
Josef a Anna měli svatbu 25.1.1835 ve Velkém Třebešově. Josef měl v době svatby 27 let a Anna 21

Josef Fendrich se narodil 22.5.1837 ve obci Nesytá č. 18:
Otec : František Fendrich (i když v tom zápisu je to zapsané trochu jinak), syn po zemřelém Antonínu Frendrichovi a jeho manželce Kateřině, dceři Antonín Aust
Matka: Marianna, dcera Vavřince Teichmana a Mariany, dcery Kryštof Seidel

Snad Vám to pomůže v dalším pátrání.
Viburnum
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned pro 29, 2013 16:57
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-21360580 ... ova-kamila

Re: František Fenrich Sebuč 8

Příspěvekod Luki » čtv črc 27, 2017 10:22

Ano, myslim ze je to v poradku.
Mohu poskytnout i matricni listy v el.podobe.
Luki
 
Příspěvky: 267
Registrován: pát bře 08, 2013 12:48

Re: František Fenrich Sebuč 8

Příspěvekod Luki » čtv črc 27, 2017 12:58

Tady posílám odkaz kde mi to hodni kolegové načetli
viewtopic.php?f=9&t=13805&p=64634&hilit=fendrich#p64634
Luki
 
Příspěvky: 267
Registrován: pát bře 08, 2013 12:48

Re: František Fenrich Sebuč 8

Příspěvekod fendma » čtv črc 27, 2017 15:43

Upřímně moc děkuji za zprávy, mohl by mi někdo ještě potvrdit, že oba zemřeli 2.2.1927, příp. příčinu smrti, nebo kde hledat. Budu vděčná za jakoukoli informaci, jde o mé praprarodiče a po nedávné smrti otce bych ráda napravila, co jsem zameškala,.Fendrychová
fendma
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 25, 2017 16:12
Oblast pátrání: okr náchod sebuč dolany


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků