VYŘEŠENO,DÍKY MOC Jaroslava Nováková, Lukavice

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYŘEŠENO,DÍKY MOC Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod bara.jermarova » úte črc 11, 2017 9:06

Dobrý den,
hledám svoji praprababičku Jaroslavu Novákovou. Měla se narodit v Lukavici u Žamberka (archiv Zámrsk) kolem roku 1902-1903. Horší je, že nic jiného nevím. Rodiče jí nevychovávali, žila u adoptivní rodiny a měla mít ještě bratra. Nevím, jestli rodiče zemřeli, utekli, zřekli se jí... Pokoušela jsem se sama něco najít, ale bohužel je na mě Zámrsk docela složitej. Něco jsem stáhla, prohlédla, z Lukavice kolem toho roku to je.. Ale kde třeba najdu nějaký index nebo tak, to už nevim. Index by mi dost pomohl.
Děkuju za přečtení a případnou radu..
Naposledy upravil bara.jermarova dne čtv srp 03, 2017 18:31, celkově upraveno 1
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod Zora » úte črc 11, 2017 10:34

bara.jermarova píše:Dobrý den,
hledám svoji praprababičku Jaroslavu Novákovou. Měla se narodit v Lukavici u Žamberka (archiv Zámrsk) kolem roku 1902-1903. Horší je, že nic jiného nevím. Rodiče jí nevychovávali, žila u adoptivní rodiny a měla mít ještě bratra. Nevím, jestli rodiče zemřeli, utekli, zřekli se jí... Pokoušela jsem se sama něco najít, ale bohužel je na mě Zámrsk docela složitej. Něco jsem stáhla, prohlédla, z Lukavice kolem toho roku to je.. Ale kde třeba najdu nějaký index nebo tak, to už nevim. Index by mi dost pomohl.
Děkuju za přečtení a případnou radu..


Žila u adoptivní rodiny - a zůstalo jí původní příjmení?


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod bara.jermarova » úte črc 11, 2017 11:16

Ano, to jí zůstalo. Adoptivní rodiče se jmenovali Rulíkovi.
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod Dagmar8 » úte črc 11, 2017 15:24

Dívala jsem se na Lukavici, okres Ústí nad Orlicí - indexy narozených tam jsou, ale jen do roku 1885
http://195.113.185.42:8083/083-03220.zip (odkaz ke stažení)

vámi uvedené roky jsou v seznamu matrik, které jsou ještě uloženy na městských úřadechhttp://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2016/09/SBM_Soupis-matrik-na-M%C3%9A-O%C3%9A_2016-09-21.pdf
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod bara.jermarova » stř črc 12, 2017 8:14

Aha, dekuji. Tak ja jim zkusim napsat, jestli neco nevedi. Predpokladam, ze by mel byt nekde zaznam i o adopci..? Nebo nejaky list, nevim, neco..
Zkusim to tam, moc dekuji:)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod Sova » ned črc 16, 2017 10:40

Obec Lukavice vydala nádhernou knihu,myslím loni,nebo předloni s názvem Lukavice.Dá se sehnat v okr.knihovnách,nebo zkuste obecní úřad.Jsou tam vypsaní majitelé domů i s potomky.Tam se určitě chytnete. J.
Sova
 
Příspěvky: 56
Registrován: pát črc 30, 2010 15:28
Bydliště: Kladno

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod Val » ned črc 16, 2017 18:34

Na webu Státního okresního archivu v Ústí nad Orlicí najdete sčítání lidu Lukavice (http://vychodoceskearchivy.cz/ustinador ... /lukavice/), je to sice rok 1910, ale třeba tam ti rodiče zůstali a něco tam najdete.
Val
____________________________
Neztraťme se v minulosti a věřme v budoucnost!
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod Anchie » stř srp 02, 2017 20:15

Lukavici mám celkem probádanou co se matrik týče a jméno Novák je exotické - našla jsem jen jednu svatbu v r. 1900 a snoubenec byl z Pardubic - třeba se vám to bude hodit - pokud by vám z matriky potvrdili, že se jedná o ty správné Nováky...
matrika: 5031 sign. 83-7639 matrika O 1841-1925
(územní rozsah: Lukavice (XI/1841-1925)
strana/obrázek: 198
Anchie
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 11, 2014 16:20
Oblast pátrání: Kluky u Čáslavi, Souňov, Plaňany... Vamberk... Dolní Dobrouč :-)
okolí Žamberka - Helvíkovice, Kameničná, Líšnice ... panství Habry

Re: Jaroslava Nováková, Lukavice

Příspěvekod bara.jermarova » čtv srp 03, 2017 18:31

To snad není ani možný, já už to vzdávala, ale vy jste to rozlouskla!!! Moc všem děkuji, ale našla jsem rodiče až díky Anchie. Mockrát děkuji, jsem Vám moc vděčná!:-)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků