Zemek - Písecko

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Zemek - Písecko

Příspěvekod frufru » úte črc 11, 2017 7:01

Dobrý den všem, obracím se na "pátrače" v oblasti Písecka, zda nenarazili na příjmení Zemek. Hledám už asi dva roky a stále nenacházím. Jediným východiskem je toto narození zcela dole Jana Zemka, nemanželského syna (viz webový odkaz). Ale svatbu jeho prarodičů už jsem nenalezl, ani narození jeho matky. prošel jsem matriky Písku, Putimy, Čížové a nic. Bohužel Horní Záhoří je bez indexu, takže zatím jsem neprocházel záznam po záznamu. Jeho svatbu, jeho děti atd. už mám, ale jeho předky nikoliv, resp. babičku Annu Cimburovou jsem zřejmě identifikoval a její předky taky, ale děda Josef zemek se zjevuje zde a pak jen v zápisech potomků (např. u narození pravnučky Josefa Zemka je uvedeno, že byl nádeníkem v Mladoticích, kde je sice Zemků jak nas......, ale tenhle žádný. Bohužel není ani PK nebo SP). Tak pokud by měl někdo nějaký nápad a nebo na příjmení někdy narazil, budu neskonale vděčný:-)
Hezký den všem
MM

http://digi.ceskearchivy.cz/cs/6374/283/2389/2538/62/0
frufru
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 11, 2017 6:57
Oblast pátrání: jižní Čechy, Šumava, Klatovsko

Re: Zemek - Písecko

Příspěvekod Zora » stř črc 12, 2017 6:16

Zkuste se podívat, kdo bydlel v domě č. 20 v Mladoticích, ale nehledejte narození matky, spíše úmrtí, svatby kohokoliv s příjmením Zemek.
Je možné, že v zápisu o narození nem. syna je uveden stav (bydliště) prarodičů vztažené k datu narození nemanželského dítěte.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zemek - Písecko

Příspěvekod frufru » stř črc 12, 2017 7:06

Děkuji za tip, toto už mám za sebou. Fara Čížová má zpracovaný index a nenašel jsem žádnou Marii Zemkovou s rodiči Josefem a Annou rozenou Cimburovou. To je právě to, co mne překvapuje. Ale zkusím to znovu.
MM
frufru
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 11, 2017 6:57
Oblast pátrání: jižní Čechy, Šumava, Klatovsko

Re: Zemek - Písecko

Příspěvekod Zora » stř črc 12, 2017 7:41

ale Vy nehledejte Marii, hledejte třeba úmrtí Josefa, Anny, svatbu jejich dalších dětí, a pod.
Josef byl zřejmě nádeník, tedy putoval jak za prací, tak za bydlením a mohl se x krát stěhovat.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zemek - Písecko

Příspěvekod Dika » stř črc 12, 2017 16:18

Asi to bude blbost, ale zadejte si http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Zemek/hustota/ a podívejte na matriky v místech s největší hustotou Zemků - Uherský Brod, Příbram.
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků