Ferdinand Humhal - VYŘEŠENO

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ferdinand Humhal - VYŘEŠENO

Příspěvekod Marta S » úte úno 07, 2012 13:16

Hledám narození Ferdinanda Humhala. Byl panským kočím v Pohořelicích u Napajedel. V Pohořelicích se, ale nanarodil. V roce 1846 se mu v Pohořelicích narodila dcera. Musel se narodit někdy kolem roku 1824. Pokud by někdo věděl, kde můžu hledat budu vděčná. Pokouším se o rozrod mého dědy, ale tady jsem se zasekla a nemůžu pokračovat dál. Za jakoukoli zprávu moc děkuji. M.S.
Naposledy upravil Marta S dne sob lis 16, 2013 21:40, celkově upraveno 1
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Re: Ferdinand Humhal

Příspěvekod anoli » ned úno 12, 2012 19:25

Ferdinand Humhal musel být tedy v panských službách u Leopolda Šternberka, který vlastnil ještě panství Žirovnice, Malenovice a od roku 1830 i Zásmuky a Častolovice. Tak zkuste hledat v těchto oblastech. V digitalizovaných pražských přihláškách je též několik desítek Humhalů, dá se tam vyčíst místo narození, třeba vám to nějak pomůže.
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Re: Ferdinand Humhal

Příspěvekod Marta S » úte úno 14, 2012 8:39

Moc Vám děkuji za rady. I jeho švagr dělal panského kočího v Pohořeliciích u Napajedel. Ten se narodil v Tučapech v Čechách. U něj jsem našla alespoň informace v zápise o sňatku. Takže vím, kde hledat. O Ferdinandovi Humhalovi, ale u jeho sňatku nebyly informace ani o jeho rodičích nebo rodišti. Zkusím se prohledat to co jste mi poradil. Ještě jednou moc díky. M.S.
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Re: Ferdinand Humhal

Příspěvekod Marta S » úte úno 14, 2012 15:11

Omlouvám se ten co se narodil v Tučapech v Čechách nebyl jeho švagr, ale tchán.
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41

Re: Ferdinand Humhal

Příspěvekod anoli » úte úno 14, 2012 20:44

Tučapy sice vlastnili Berchtoldové, ale zato jsou asi třicet km od Žirovnice. V těch přihláškách vidím i Nalžovice a v matrikách FÚ Chlum Humhalovi jsou.
ANOLI
Uživatelský avatar
anoli
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 04, 2006 16:20
Bydliště: Chrudim

Re: Ferdinand Humhal

Příspěvekod Marta S » úte srp 27, 2013 15:02

Narození Ferdinanda Humhala jsem již našla. VYŘEŠENO
Marta S
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte srp 23, 2011 18:41


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků