VYRESENO,DEKUJI!-Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYRESENO,DEKUJI!-Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod bara.jermarova » sob čer 03, 2017 18:29

Krásný den vám všem, jdu si pro pomoc.
Už pár dní hledám a nenacházím. Jedná se o Václava France, přibližný rok jeho narození je 1780 (v roce 1795 se mu narodil syn, bylo mu tedy 15). Měl se narodit v Horní Kamenici, což je vlastně část Vraného. Zkoušela jsem i ostatní vesnice, ale jeho jsem nenašla.
Působil v Horní Kamenici jako domkař nebo také majitel hospodářství. Uvádí se buď dům č. 80 nebo 8, ale také 13. Vzal si Annu roz. Kučerovou z Ředhoště.
Hledala jsem jak jejich svatbu, tak jeho narození i úmrtí. Nenašla jsem ani jedno. Přitom všechny jejich děti se tam narodily. Jelikož se jedná o tento rok, tak u narození dětí je uveden pouze otec a jeho povolání, o jeho rodičích nebo odkud pocházel ani zmínka.
Ještě se vrátím k té poznámce, že měl syna v 15 letech, to si nejsem úplně jistá. Každopádně jsem měla shodu na Myheritage, všechno sedělo.. Děti, manželka, místo.. Ale tím se samozřejmě nemůžu úplně řídit.
Byla bych moc ráda za jakoukoliv pomoc nebo radu. Předem Vám všem mockrát děkuji!
Naposledy upravil bara.jermarova dne sob čer 03, 2017 19:57, celkově upraveno 1
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod ductrix » sob čer 03, 2017 19:33

Tady vpravo dole je narození Václava France v Kamenici, otec Václav a matka Alžběta
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7583/43
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod bara.jermarova » sob čer 03, 2017 19:40

No to bude na 100% on. Jezis, jak ja jsem slepa, prosla jsem vsechno a vsude.. Mockrat vam dekuju! Ani nevite jak. Bez nej bych se nehnula dal:)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod ductrix » sob čer 03, 2017 19:45

Ráda jsem pomohla, našla jsem ho v indexu a pak už to šlo samo :-)

tady je úmrtí Anny Francové
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7584/54

a tady Václava France, možná to jsou ti vaši
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7584/48
Naposledy upravil ductrix dne sob čer 03, 2017 20:03, celkově upraveno 1
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod bara.jermarova » sob čer 03, 2017 19:56

Jeste jednou moc dekuju :)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: VYRESENO,DEKUJI!-Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod ductrix » sob čer 03, 2017 20:41

Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: VYRESENO,DEKUJI!-Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod Shari » úte čer 06, 2017 10:18

bara.jermarova píše:Krásný den vám všem, jdu si pro pomoc.
. Jedná se o Václava France, přibližný rok jeho narození je 1780 (v roce 1795 se mu narodil syn, bylo mu tedy 15). Měl se narodit v Horní Kamenici, což je vlastně část Vraného. Zkoušela jsem i ostatní vesnice, ale jeho jsem nenašla.

Ještě se vrátím k té poznámce, že měl syna v 15 letech, to si nejsem úplně jistá. Každopádně jsem měla shodu na Myheritage, všechno sedělo.. Děti, manželka, místo.. Ale tím se samozřejmě nemůžu úplně řídit.


Tak to budou určitě moje zápisky :-) Za ten rok se omlouvám, na začátku, než dohledám konkrétní data, oddělím si stejně jmenující se předky aspoň přibližným rokem, cca po 20, aby se mi nepletli. A když dohledám něco víc, rok upravím... a tady jsem to po dohledání dětí očividně neudělala.
Jinak ale děkuji za dohledání rodičů Václava, hned jsem si je tam doplnila :-)
Uživatelský avatar
Shari
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte bře 19, 2013 20:29
Bydliště: Louka u Litvínova
Oblast pátrání: Mostecko-Kopisty, Svinčice; Lounsko-Smolnice, Raná, Pochvalov; Příbramsko-Láz, Pozdyně, Narysov, Sedlice

Re: VYRESENO,DEKUJI!-Václav Franc, Vraný nebo Horní Kamenice

Příspěvekod bara.jermarova » úte čer 06, 2017 13:31

No jo, je to podle shody, kterou mame spolecnou. Me to ze zacatku prislo normalni, ale cim vic deti jsem dohledala, tak mi doslo, ze to tak asi nebude. :D nevadi, jsem rada, ze jsem to nasla a ze jste si to hned zapsala:)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků