Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pát kvě 26, 2017 9:41

Hezký den, tohle je už jen výkřik zoufalství a absolutní beznaděje :D

Můj pradědeček Jaroslav měl bratra Rudolfa (narozený v Šachově), který se vzal Olgu (rozenou Matouškovou, nebo tak nějak) a měli jednu dceru Olgu. A tady nastává problém nikdo o ní nic nevím. Její fotky sice mám, ale k ničemu mi to není. Sama Olga už bude nejspíše po smrti (byla starší než moje babička a babička je rok 1941), nicméně úmrtní oznámení nepřišlo, takže je tu jistá šance, že může pořád žít. Dále vím, že se vdala, jak se jmenoval už ovšem ne, spolu měli dceru Irenu. Slyšela jsem, že bydleli snad v Ostravě. Rozvedli se a ona se podruhé vdala za Josefa Potůčka, ten byla snad z Hradce Králové, jestli spolu měli děti nevím.

A to je vše co vím, a opravdu toho moc není. Já doufám, že je třeba někdo zná a předá kontakt na mě nebo je napadne jak je vypátrat. Já jsem mluvila s potomky všech sourozenců mých prarodičů, jen oni mi stále unikají. :D

Děkuje absolutně zoufalý genealogický cvok :D
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod Zora » pát kvě 26, 2017 11:03

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pát kvě 26, 2017 11:34

Zora píše:http://www.mvcr.cz/clanek/zprostredkovani-kontaktu-411838.aspx

jde o zpoplatněnou službu.
Z

Tohle už mě také napadlo, jenže jsem to zavrhla kvůli tomu, že většinu informací co chtějí já nevím.
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod Zora » pát kvě 26, 2017 11:54

tak jedině takhle nějak postupně zkoušet

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/13275984 ... icky-urad/

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pát kvě 26, 2017 11:58

Zora píše:tak jedině takhle nějak postupně zkoušet

http://rejstrik-firem.kurzy.cz/13275984 ... icky-urad/

Z


To určitě zkusím, ale nemyslím, že budu mít úspěch, protože Irenu měla s 1. manželem a nevím jak se jmenoval a možná bude už vdaná, počítám, že jí může být mezi 50 a 60 lety
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod Viola » pát kvě 26, 2017 13:07

Zkuste napsat na hřbitovní správu v Ostravě a Hradci Králové, jestli tam nemají hrob Potůčků. Pokud ano, tak o ten hrob by se asi někdo měl starat a tím pádem by mohl i něco vědět.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pát kvě 26, 2017 13:22

Viola píše:Zkuste napsat na hřbitovní správu v Ostravě a Hradci Králové, jestli tam nemají hrob Potůčků. Pokud ano, tak o ten hrob by se asi někdo měl starat a tím pádem by mohl i něco vědět.


Zkusím děkuji :)
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod Zora » pát kvě 26, 2017 14:42

kikinecka píše:
Viola píše:Zkuste napsat na hřbitovní správu v Ostravě a Hradci Králové, jestli tam nemají hrob Potůčků. Pokud ano, tak o ten hrob by se asi někdo měl starat a tím pádem by mohl i něco vědět.


Zkusím děkuji :)


Víte, kde je a kdo platí hrob Rudolfa? _ měly by žít jeho dcera a vnučka, pokud jsem podruhé správně pochopila. :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pát kvě 26, 2017 15:49

Zora píše:
kikinecka píše:
Viola píše:Zkuste napsat na hřbitovní správu v Ostravě a Hradci Králové, jestli tam nemají hrob Potůčků. Pokud ano, tak o ten hrob by se asi někdo měl starat a tím pádem by mohl i něco vědět.


Zkusím děkuji :)


Víte, kde je a kdo platí hrob Rudolfa? _ měly by žít jeho dcera a vnučka, pokud jsem podruhé správně pochopila. :-)
Z


Nevím, ale zkusím zavolat babičce. Právě, že jeho dcera by teoreticky žít mohla, ale moc tomu nevěřím byla o několik let starší než moje babička, ale důkaz o její smrti nemám. Jeho vnučka Irena by žít měla.
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pát kvě 26, 2017 16:19

Tak je prý možná pohřben v Boletických nebo v Nebočadech u Děčína nebo přímo v Děčíně, ale určitě to nevíme. Je to formou "kde jinde by byli".
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod Dagmar8 » pát kvě 26, 2017 19:33

Zkuste napsat na hřbitov, oni vám asi jméno kdo se stará o hrob nesdělí, podobně jako mně,.Ale navrhli mi napsat mailem dopis, že to dotyčné pošlou, což udělali.
Takže díky hřbitovní správě jsem objevila přímé příbuzné /bratra mé babičky/ o kterých jsem 50 let nic nevěděla, jen jsem měla jistotu, že jedna z obou sester žije těch 50 let někde v Americe.
Tak už si píšu z oběma.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pát kvě 26, 2017 20:01

Dagmar8 píše:Zkuste napsat na hřbitov, oni vám asi jméno kdo se stará o hrob nesdělí, podobně jako mně,.Ale navrhli mi napsat mailem dopis, že to dotyčné pošlou, což udělali.
Takže díky hřbitovní správě jsem objevila přímé příbuzné /bratra mé babičky/ o kterých jsem 50 let nic nevěděla, jen jsem měla jistotu, že jedna z obou sester žije těch 50 let někde v Americe.
Tak už si píšu z oběma.


A kde jste sehnala ten kontakt na hřbitov, já jsem na to koukala, ale nikde jsem žádný email nebo telefonní číslo nenašla
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod Viola » pát kvě 26, 2017 20:11

Nejlépe na Městském úřadě, Děčín třeba tady http://www.mmdecin.cz/obcan/magistrat
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod kikinecka » pon kvě 29, 2017 15:43

Tak v Boleticích prý není :(
kikinecka
 
Příspěvky: 497
Registrován: úte kvě 24, 2016 18:01
Oblast pátrání: Zámrsk, okres rychnov nad kněžnou

Re: Potomci Olgy Potůčkové (roz. Provazníková)

Příspěvekod Dagmar8 » pon kvě 29, 2017 21:25

ale Boletice musí spadat pod nějakou hřbitovní správu. tak se podívejte na netu
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků