VYŘEŠENO Rosalie Vojtová

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYŘEŠENO Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » úte kvě 16, 2017 14:45

Krásný den Vám všem,
pustily jsme se s mamkou do hledání rodokmenu a zjistily jsme, že to je opravdu běh na dlouho trať :). Jednu stranu rodokmenu, tu po otci máminy strany, máme téměř vyřešenou, ovšem stále nám chybí jedna důležitá osoba.
Jedná se o paní Rosalii Oulickou, rozenou Vojtovou z Kožova (dnes Chožov). Narodila se zřejmě kolem roku 1854-1860 a měla dceru Marii Oulickou s manželem Antonínem Oulickým.
Jde o to, že jsem prošly téměř všechny možné matriky a narážíme pouze na příjmení jménem Voit, popř. Vojtů, ale nikdy ne Rosalie. Už jsme zoufalé, samozřejmě to nevzdáváme, ale i tak bychom Váš chtěly požádat o pomoc.
Mockrát děkuji!!!
Naposledy upravil bara.jermarova dne čtv kvě 18, 2017 20:46, celkově upraveno 3
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » úte kvě 16, 2017 19:27

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Právě, že matka Marie byla Rosalie a otec ten Antonín Oulický. Datum sňatku zatím nemáme, oba žili v Lounech v domě č.209, Antonín byl zedník, o jeho manželce Rosalii víme jen, že byla z toho Kožova. A jejich dcera, práve Marie, byla služka a také žila v Lounech, domě č.209. Tento ům ž nestojí, ale víme kde byl.
Jinak co se tyce te Rosalie, tak jsme hledali v matrikach Chozova, Nečich, Třtěna a Loun. Jinak dál opravdu víc nevíme..
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod Dagmar8 » úte kvě 16, 2017 19:59

Třeba kdybyste dali odkazy na zápisy z matriky které máte /jak vám už navrhovala Monika/ možná by se tam daly najít nějaké informace, které jste mohli přehlédnout.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod Radix » úte kvě 16, 2017 20:11

Sčítací operáty Loun nejsou?
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » úte kvě 16, 2017 20:20

Nevím, co jsou sčítací operáty a vzhledem k tomu, že se většinu času přihlašuji přes telefon, tak můžu vložit max. fotku, kde jsme se o Rosalii vubec dozvedely. Coz ale v tuhle chvili nehraje roli, protoze matriku Chozova a ostatnich vesnic sem pres telefon bohuzel nedostanu. Az budu z pocitace, tak rada vse dolozim.
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » úte kvě 16, 2017 20:21

Taky operaty jsem si vygooglila :) bohuzel se ted nikam nehnu, telefon mi to neotevre, ale dekuju Vam za tip, urcite se v nejblizsi dobe podivam. :)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod Radix » úte kvě 16, 2017 20:29

Tak v r. 1921 nejsou v čp. 209 zapsáni.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » úte kvě 16, 2017 21:06

To ne, kdyz jsem narazila na Rosalii, tak byli v dome c.209, pozdeji, cca o rok pozdeji v dobe c.437 a o dalsi dva roky pozdeji v dome c.611, hledaly jsme v adresari, vime co je to za ulici a ze ty doby uz nestoji, ale ani v roce 1905 v c.611 uz nezili, jen vlastnili dum c.209.
Asi jsem to na zacatku mela uvest rovnou, za to se omlouvam a dekuji za pomoc!
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » stř kvě 17, 2017 6:13

Ja musim rict, ze jste naprosto genialni! Ja si k tomu musim sednout, podivat se v klidu jak to do sebe zapada. Ja Vam strasne moc dekuju za vycerpavajici informace a hned jak budu vedet vic, tak dam urcite vedet. Nevim jak se odvdecit, moc moc diky!
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » stř kvě 17, 2017 15:57

No přesně, my nejdřív nevěděly, jestli to je Kožov, ale nějak jsme se na to upnuly, že jsme byly na 100% přesvědčené, že je. :D Určitě vědět dám, večer se do toho pustim. :)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » čtv kvě 18, 2017 19:00

Protože už jsem z toho byla dneska taková otrávená, že se mi to pořád nedaří najít, lépe řečeno, že to do sebe nezapadá, tak jsem hledala děti Antonína a Rosalie. Zjistila jsem, že měli dva páry dvojčat, jedna jejich holčička zemřela, tak jsem hledala v knize zemřelých a najednou...http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 09#scan110 vpravo, 6. řádek. Všechno sedí, narození dítěte, rodiče dítěte a najednou..Rosalia rodem Mens/zl. Tak já v tom mam hokej, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem se s Vaší pomocí te Rozy dopátrala a ted, když se zadaří, budu hledat co se stalo, jak to bylo. Je to takový zapeklitý, ale na jednu stranu se bojim dne, kdy to zjistim a bude po všem :D Děkuju Vám za pomoc! Pokusim se ještě najít Mens/zla nebo Vojtu a pak už Kožovský nechám spát...
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » čtv kvě 18, 2017 19:03

Než jsem to dopsala, tak jsem zjistila, že jste mi sem ještě napsala. Určitě do archivu zajdu, už jen kvůli tomu abych to viděla na živo. Každopádně tenhle případ je téměř vyřešen, zkusim vypátrat co se dá a určitě Vám dám vědět, pokud Vás to bude zajímat. Ještě jednou obrovské díky a kdybych snad někdy mohla být nápomocná.. Tak ráda. :-)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky

Re: VYŘEŠENO Rosalie Vojtová

Příspěvekod bara.jermarova » čtv kvě 18, 2017 21:18

No jo, to bychom nebyli my, aby nebylo něco jinak! :D
Určitě budu podávat info a třeba se jednou dostanu až na začátek Aulických/Oulických jako vy. Děkuji a taky Vám v hledání přeji hodně štěstí. :)
bara.jermarova
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte kvě 16, 2017 14:30
Bydliště: Louny
Oblast pátrání: Lounsko-Chožov, Cítoliby, Líšťany, Kladensko-Horní Kamenice, Otvovice, Plzeňsko-Tachov, Stará knížecí huť, Hraničky


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků