Hledám otce Jiří Mareček 1956

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Marečkovi » stř kvě 03, 2017 5:00

Dobrý den, hledám svého otce, už jsem zoufalá. Vlastně o něm nic nevím. Jen jeho rok narození Jiří Mareček 19.04.1956 v Praze. A že má staršího syna, kterej se jmenuje stejně. Předem moc děkuji
Naposledy upravil ozana dne stř kvě 03, 2017 6:50, celkově upraveno 1
Důvod: oprava předmětu
Marečkovi
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 03, 2017 4:39
Bydliště: Praha

Re: Hleda se

Příspěvekod sanssouci » stř kvě 03, 2017 6:49

sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod kessler » čtv kvě 04, 2017 9:12

Je zapsaný v živnostenském rejstříku.

Jméno a příjmení: Jiří Mareček
Datum narození: 19.04.1956
Občanství: Česká republika
Sídlo: Viktorinova 1210/8, 140 00, Praha - Nusle

:)

Tedy pokud to náhodou není shoda jmen a data narození…
Hledám Hanáky, Janáky a Pekaře z Ivanovic na Hané (Eiwanowitz) v cizích matrikách.
kessler
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 15, 2015 13:33

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Marečkovi » čtv kvě 04, 2017 9:52

Jooooó,to bude on!! To bude v té době,co jsem ho viděla naposledy. A vím že tuhle činnost dělal. Proboha jak ste to dokázal?? Mohu se vás ještě na něco zeptat?? Mockrát vám děkuji opravdu.
Marečkovi
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 03, 2017 4:39
Bydliště: Praha

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod kessler » čtv kvě 04, 2017 20:38

No zeptat se můžete, ale netuším, zda budu schopen více pomoc.

Nejde o žádné kouzlo, živnosťák má, s nadsázkou řečeno, dnes každý druhý a rejstřík je veřejně přístupný všem. Už jsem tak v minulosti dohledal adresy jiných osob.
Hledám Hanáky, Janáky a Pekaře z Ivanovic na Hané (Eiwanowitz) v cizích matrikách.
kessler
 
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 15, 2015 13:33

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Marečkovi » pon pro 30, 2019 1:22

Jste moc laskavej. Já jen že v té době,můj otec měl zhruba pátou ženu. A myslím že,nebyla poslední. Takže,nevím jak pokračovat dál. Už jsem stoho hledání,fakt tupá. Našla,jsem takhle tři stejné schody a smůla. Prosím jen o nakou malou radu,mužů .? A ještě jednou vám moc děkuji,opravdu. Přeji pěkný večer.
Marečkovi
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř kvě 03, 2017 4:39
Bydliště: Praha

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Zora » pon pro 30, 2019 7:06

Bohužel, příspěvek zasahuje do doby, kdy trvá ochrana osobních údajů.

Další informace jen přes SZ (vše veřejné jsem nucena mazat) nebo se rozhodněte pro úřední pátrání - viz odkaz výše. Obávám se, že si naše genealogické fórum pletete s Poštou pro tebe.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod zburget » pon pro 30, 2019 9:17

No jo, tady je vidět, jak nesmyslné situace vznikají s to slavnou ochranou osobních údajů. Sem nebylo napsáno nic, co by nebylo veřejnou informací. Ten, kdo má živnost nebo ten, kdo je zapsaný v obchodním rejstříku, má spoustu svých informací (ze zákona) opravdu veřejnou. A nemůže být problém, když se tato informace napíše i jinde. Kvůli tomu přece není případně potřeba nic tady mazat. Tedy za předpokladu, že se tady neobjeví nějaká další (neveřejná) informace.
Když na věc přijde, klidně tady někdo může napsat moje rodné číslo. Protože jsem plátce DPH, moje DIČ = moje rodné číslo. DIČ musím uvádět na každém daňovém dokladu (= na každém papíru, který vyrobím). A na druhou stranu je rodné číslo ta nejosobnější informace, která existuje.

Každopádně je potřeba velice dobře zvažovat, jestli nějaký údaj, který někam píšeme je opravdu veřejný (a pak není problém ho sem napsat) a nebo veřejný není (např. místo narození, jména manželek, jména dětí -pozor, to zde proběhlo, apod.).
Např. tel. číslo samo o sobě osobním údajem není. Jméno samo o sobě taky ne. Ale pokud spojíme tel, číslo ke konkrétnímu jménu, už to bude problém. A nebo pokud budeme schopní přiřadit jméno konkrétní osobě, tak už je to taky špatně. Takže ne všechno je chráněný osobní údaj, ale s tímhle velice opatrně!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Zora » pon pro 30, 2019 9:28

Níže vysvětluji rozhodnutí moderátora, není třeba komentovat.
Jasně jsem napsala:
bohužel, příspěvek zasahuje do doby, kdy trvá ochrana osobních údajů.

Další informace jen přes SZ (vše veřejné jsem nucena mazat)

Nic jsem nemazala - zatím.
Ovšem uvádět třeba asi pět manželství, to už je trochu podivné, netaktní... i když asi ne nezákonné.

Sorry, veškeré další vysvětlivky jsou zbytečné.
Pokud budu mít stanovisko Tabyho, budu se jím do detailu řídit.

navíc - kolegyně, která hledá, asi moc zájem nemá, protože sem chodí jaksi na přeskáčku.
Její reakce jsou zmatečné a příspěvek rozhodně nepatří na genealogické fórum.
O tom, zda kolegyně využila vyhledávání - viz příspěvek výše, ani slovo. Dávno to mohla mít vyřešené.

Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod zburget » pon pro 30, 2019 9:41

Zora píše:Ovšem uvádět třeba asi pět manželství, to už je trochu podivné, netaktní... i když asi ne nezákonné.
Myslím, že zrovna tohle + zapsané jméno syna jsou dvě věci, které se tady objevit neměly. A ty bych klidně zcenzuroval. Opravdu se tady pohybujeme mezi žijícími lidmi a na velice tenkém ledě. Když už je tady zapsaná i adresa (která ale ochranu nemá, protože je ze zákona veřejným údajem).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Zora » pon pro 30, 2019 9:44

Kontroluji příspěvky, které se objevily v době mého moderování. Nic víc. Rozhodně nemám tolik času, abych procházela s nadšením celou historii.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Zora » pon pro 30, 2019 22:36

chtěla jsem napsat - pro pochopení, ale neodvažuju se.
Tak spíš pro hořké zasmání.... Z

......Deutsche Bahn dostaly výtku od německého pověřence pro ochranu osobních údajů, že o cestě Grety Thunberg zveřejnily „detailní informace.“ Konkrétně to, že mladá aktivistka seděla ve voze první třídy a také číslo vlaku, kterým cestovala. A takové informace prý mohou být zveřejňovány pouze se souhlasem dotyčného cestujícího......
Zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740591
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod zburget » úte pro 31, 2019 9:15

Zora píše:Kontroluji příspěvky, které se objevily v době mého moderování. Nic víc. Rozhodně nemám tolik času, abych procházela s nadšením celou historii.
Z
Něco takového jsem přece vůbec nepsal - ani mě to nenapadlo. Nicméně já osobně bych odtud pro jistotu smáznul zmínku o jménu syna (první příspěvek) a zmínky o počtu žen. To jsou opravdu údaje, které by mohly být problémem a někomu vadit.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod zburget » úte pro 31, 2019 9:18

Zora píše:......Deutsche Bahn dostaly výtku od německého pověřence pro ochranu osobních údajů, že o cestě Grety Thunberg zveřejnily „detailní informace.“ Konkrétně to, že mladá aktivistka seděla ve voze první třídy a také číslo vlaku, kterým cestovala. A takové informace prý mohou být zveřejňovány pouze se souhlasem dotyčného cestujícího......
Zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740591

Kam ten svět spěje :roll:
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Hledám otce Jiří Mareček 1956

Příspěvekod Zora » úte pro 31, 2019 9:36

Pokud dcera zveřejní, že její otec měl pátou ženu, je to její rozhodnutí.

Ztotožnit, zda jmenovaný Mareček je jejím otcem a má pátou ženu, to neumím.
Všechny ostatní příspěvky vznikly v roce 1917.
Dál nekomentujme. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků