Ještě pro Moniku: Alžběta Havránková, † Bošovice 1772

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ještě pro Moniku: Alžběta Havránková, † Bošovice 1772

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob dub 15, 2017 0:32

Tak jsem přece jen dal na Vás, Moniko, a zaskočil jsem na ten hřbitov v Bošovicích.

A udělal jsem moc dobře, věc jest takto vyřízena dočista dočista. Ale byly to pěkné dva dny: plné obrovských nadějí a ještě obrovštějších zklamání. A stejně je to zvláštní, že... Natrefit skoro po dvou letech hledání na sňatek Matěje Havránka s Alžbětou, a dokonce v ideální době, a voni to nejsou voni.

A tak je na celém tom příběhu pozoru hodné jen to, že ta dočista cizí paní zemřela ve mně dočista neznámých Bošovicích o 1 den a 180 let dřív, než jsem se narodil. To jsem dodnes vůbec netušil. Člověk se i na sklonku života pořád dozvídá samé důležité věci. A teď teda ještě na hodinku dvě zajdu na ten hřbitov na Proseku a asi i na libeňský na Korábě a pak opravdu už zase nechám své Havránky aspoň rok snít jejich věčný sen v klidu. Ne-li už na pořád.
Přílohy
LipovskáAlžběta†1772.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Ještě pro Moniku: Alžběta Havránková, † Bošovice 1772

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob dub 15, 2017 13:54

Přesně tak, Móniko, proto říkám, že jste mi včera poradila s tím úmrtím moc dobře!
Sice svoje libeňské Havránky nadále nemám, ale vím teď tutově, že tihle to nebyli, a už se tam do těch Bošovic nemusím nikdy ani v dalším záchvatu zoufalství vracet.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků