Pro Moniku: Havránek oo Alžběta, Bošovice 1763

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Pro Moniku: Havránek oo Alžběta, Bošovice 1763

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát dub 14, 2017 21:39

Tak takhle smutně to nakonec dopadlo...
Přílohy
HavránekLipovská1763.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Pro Moniku: Havránek oo Alžběta, Bošovice 1763

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát dub 14, 2017 23:03

Přesně tak! Alžbětino úmrtí jsem po roce 1770 sice v té matrice nehledal, ale novou Matějovu svatbu s Annou tamtéž nenašel. A po té Anně Matěje a Anny se v té matrice našla sice další spousta pokřtěných Havránků, ale už žádný od rodičů Matěj/Alžběta nebo Matěj/Anna. Zvláštní... (Natož nějakej Jan Havránek. Ten se našel za 25 let jen jeden, ale Františkův...)

Čili to vše mi bylo jasné. Jenže já se v tom kraji nevyznám, takže si mi tam moc nechce v dalších farnostech hledat. Už tahle svatba byla ta Vaše kupka sena na jehle. Navíc se mohli odstěhovat naprosto KAMKOLI, když nakonec skončili až v Libni. Pokud jsou to oni.

Jdu znova (bez indexu) hledat, zda Matěj a Alžběta náhodou nezemřeli na Proseku nebo v Libni. Asi po dvacátý... Ale pochybuju, podle mě dorazil do Libně až Jan, navíc už oženěnej s tou Annou Holasovou bůhví odkud. V Bošovicích není po Holasech vidu ani slechu. A beztak si myslím, že ty Bošovice jsou náhodnej omyl, vždyť je to běžný jméno i příjmení. Něco jinýho by bylo, kdyby se jmenoval Wolfgang Braunsperger. Jako můj praprapraprapraprapraprapraděda v Plánici. U něho zas naopak záměnu zcela vylučuju.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Pro Moniku: Havránek oo Alžběta, Bošovice 1763

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob dub 15, 2017 16:13

Ani jsem netušil, že i tyhle věci jsou na webu. Budu to muset časem všechno prohlédnout.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků