Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv dub 13, 2017 8:29

Hledám už skoro dva roky marně svatbu rodičů této Kateřiny Havránkové ze Staré Libně. Je sice velké chvály hodné, že p. matrikář zapsal i jména prarodičů, jenže co je to platné, když nemám tu svatbu.
A nenašel jsem nikde v okolí ani křest Jana Havránka nebo Anny Holasové.
A nenašel jsem nikde kolem roku 1780 ani sňatek Matěj Havránek oo Alžběta N. nebo Vít Holas oo Anna N. To jsou snad zakleté rodiny... Takže hledám v přehledu toto, už asi kdekoli:

a) sňatek Jana Havránka s Annou Holasovou před rokem 1816
b) narození Jana Havránka kolem 1785
c) narození Anny Holasové (někdy psáno Hollas) kolem 1780
d) sňatek Matěje Havránka s Alžbětou N. kolem 1785
e) sňatek Víta Holase s Annou N. kolem 1780
f) narození Matěje Havránka a Víta Hollase kolem roku 1755


Ten křest je pro pořádek tady vpravo nahoře:
http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... B3&scan=44

Díky předem za jakýkoli tip!!!
lb.
Přílohy
HavránkováKateřina1819.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv dub 13, 2017 15:08

Jedná se skutečně o kus Čelákovic.
Tam všude už jsem ale tu svatbu hledal. Kromě toho Braníka, to se mi zdá opravdu moc daleko.
A kromě Strašnic, ty neumím v nabídce AHMP už rok najít...

U proseckého sv. Václava jsem našel ještě její starší sestru Annu v březnu 1815, proto hledám tu svatbu až před rokem 1815.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv dub 13, 2017 16:17

To jo, že patřily Strašnice pod Prosek, to jsem věděl, a Prosek mám prošmejděnej tudíž včetně Strašnic za ty dva roky už skrz na skrz nejen kvůli Havránkům a Holasům.
Tak jdu hledat tu svatbu k Rochovi, ale mám pocit, že jsem tam už předloni byl.

A svatby jejich rodičů by teda mohly být ještě u sv. Ignáce. Uvidíme ale, zda je vůbec už on line. Zrovna todle pondělí jsem musel na Chodovec kvůli sv. Jindřichovi z rku 1872, nějak se s tou digitalisací Pražáci loudají.
Tak díky za ty dva tipy. Braník nechám opravdu až na konec...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv dub 13, 2017 18:08

P.S.:
Tak jsem zase neuspěl: U Rocha nejsou a v Braníku – respektive v Michli – taky ne.
A u sv. Ignáce je v nabídce kupodivu jen jedna matrika a v ní v náležité době jen jedna svatba...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv dub 13, 2017 22:59

Já už jsem tenhle případ vlastně dávno vzdal, protože jsem TAKŘKA přesvědčen, že jde právě že o tu kupku sena: klidně se Havránkovi mohli až po svatbě přistěhovat třeba od Čáslavi, jako můj prapraprapraděda Josef Špitálník v roce 1799 do Bohnic... A kdyby nebylo toho náznaku u jedné jeho dcery z 2. manželství, tak bych na to jeho narození v Kněži nikdy nepřišel.

To moje dnešní (a vlastně už od včerejška) havránkovsko-holasovské vyšilování na mě přišlo tím, jak jsem dělal ty pohřby, viz jeden můj včerejší dotaz na Čtení starých textů, ta sebevražda. A na to konto už asi po stý jsem si zase řekl, že není možný, abych tu svatbu Havránek oo Holasová (potažmo ty TŘI svatby, když znám i oba jejich rodiče) nenašel. Přičemž dobře vím, že to možný je... Není to první takový případ. Ovšem bohužel JEDINÝ případ, kdy jsem skončil TAK BRZO, tj. v 7. generaci.

Takže zase už blbnu na kvadrát a asi po padesátý procházím celej Prosek. Přičemž dobře vím, že bych musel bejt slepej, kdybych tu svatbu a ta narození 49x přehlídnul. Nebo aspoň blbej. Svatby 1770 až 84 jsem právě dojel, ale to je brnkačka, jen asi 50 stránek. Ale teď půjdu po padesátý na děti, ale tam už je myslím index. A pak z toho budu zase dva dni votrávenej. Z tý svý už rok a půl trvající umanosti ohledně Havránek/Holasová...

P.S.: Jan Havránek byl v roce 1830 už mrtvej. Ale podívám se do těch Soupisů, zda tam přece jen není Anna Havránková, když byla potom paní domu, s těma dvěma dcerkama na krku (už se znovu nevdala a umřela v roce 1838, 14 let po té manželově tragické smrti). Ale pochybuju, jistě jsem to už dávno zkoušel. Měl bych si zavést notýsek „Havránek/Holasová“, kde jsem všude už bádal, abych všechno neprolejzal každý dva roky znova...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » čtv dub 13, 2017 23:09

A ještě krátce k vodoznakům: nemám slov.
Stejně jako nemám slov, když mě pokaždé na Chodovci důtklivě upozorňují, že kdybych chtěl ten sken publikovat, tak musím požádat o svolení.
Dříve jsme si myslel, že matrika je veřejná listina, přinejhorším v autorském právu církve. Ale ani na beletrii se autorské právo nevztahuje na věky, že...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát dub 14, 2017 21:36

No jo, to je sice všechno pěkný, jenže:
a) jsem myslel ten autorskej zákon jako snad přijatelnou nadsázku a
b) kde bych na ten jejich případnej příjem ze starobního důchodu asi tak vzal, i kdybych měl tu jistotu, že ho nepropijou, kterouž nakrásně v Čechách nikdy u fiškálu nemám.

Tak jsem odpoledne už už šahal po tepu rodu Havránků – a zase jen to standardní ryze cimrmanovské zklamání: svatbu (jak teď už víme zcela CIZÍ) Matěje Havránka s Alžbětou (jmenovitě Lipovskou) jsem v pravej čas pomalu jak zázrakem našel, jenže se jim né a né narodit syn Jan. Takže jsem v dalekých Bošovicích jen objevil slepou uličku našich dějin. Ale stejně je to náhodička, co říkáte. Jmenovat se Matěj Havránek a Alžběta a vzít se... A strašný zklamání po tý hodině naděje. Hned jsem musel zalehnout a probudil jsem se až teď... A už teda dám s Havránkama a Holasama zase na rok pokoj, tak slibuji!

Šoupnu ten nález na samostatný vlákno, i když jsem bohužel přečetl všechno. Abyste viděla, že se snažím. Celej život... A zatím mám 65 let a 27 dní furt jen prd. A teďka teda aspoň ten starobní důchod.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát dub 14, 2017 22:52

To je jasný, jenže já chystám „Rodopis Báthory od bitvy u Lipan do včerejška“. A to bude trhák!!! Vrazím do toho vydání i beztak všechny zbylé skromné úspory.
Co jste myslela tím „Cizí příslušníci“ v Soupisu obyvatelstva? Kde se to hledá?
A kde je „Zbytek vedle“?
A nevíte prosim pěkně, zda se dá jít onlinově do pražského katastru? Vždyť prapraprapraděda Havránek musel ten libeňskej baráček č. 115 nějak před tím rokem 1815 od někoho koupit. Když se v něm sám nenarodil. A tam bude jistě napsáno, odkud dovandroval.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob dub 15, 2017 13:45

Tak díky, mrknu se na ty Soupisy hned. Teda po snídání, na který konečně vyrazím, už polomrtvej hlady. Možná jsem totiž dopoledne po roce a půl našel praprapraprababičku Magdalénu Zemanovou, tak jsem se u toho trochu zasekl a nevěděl o světě... (viz na Čtení starých textů.)

Jen aby ale za ty starý katastrální informace nechtěli peníze: jsemť starobylý důchodce, který šetří každou korunku, aby měl dost pro budoucí publikování asi 5 tisíc matričních skenů! :D
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob dub 15, 2017 14:11

No jo, tak je to opravdu jen do F. :-(
Škoda, že libeňskej prapraprapraděda Havránek nebyl Fafránek, už to mohlo bejt.
Tak já jdu na to snídání. Dám si dneska chlebíčky čtyři místo obvyklých tří. To budou v cukrárně koukat...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod peukert » sob říj 14, 2017 14:59

Zdravím, možná je to úplně mimo mísu, ale nemůže to mít něco společného s Libní patřící pod obec Libeř na Praze Západ? Zní to jako blbost, ale já měla jednoho předka z Hodkovic - Zlatníků a ten si vzal nevěstu z Hodkovic nad Mohelkou...
V.
peukert
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned bře 30, 2014 16:20
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: V rodokmenu mám:
Hodkovice nad Mohelkou, Čenkov, Plzeň, Příbram, Hodkovice - Zlatníky, Praha - Nusle, Praha - Podolí, Červený Újezd,
Smidary, Slaný

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob říj 14, 2017 16:10

peukert píše:Zdravím, možná je to úplně mimo mísu, ale nemůže to mít něco společného s Libní patřící pod obec Libeř na Praze Západ? Zní to jako blbost, ale já měla jednoho předka z Hodkovic - Zlatníků a ten si vzal nevěstu z Hodkovic nad Mohelkou...
V.


To né, prapraprapraděda Havránek se totiž naopak právě v Libni č. 115 v roce 1824 oběsil. Jen nevíme, odkud do té Libně přivandroval. A kde měl ještě předtím svatbu se sl. Holasovou... Už jsem za ty dva roky prošel snad 30 farností v okolí cílevědomě a stejně tak se koukám po Havráncích a Holasech všude, kam přijdu v záležitosti jiné. Je to poslední a jediná svatba, která mi v 7. generaci chybí. Když teda odmyslím ty čtyři svatby u táty, protože moje babička Bátorová byla nemanželská...
lb.
Přílohy
HavránekJan†1824.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod janamic » ned říj 15, 2017 10:47

Havránkové byli v okolí Poděbrad : Osek, Odřepsy, Opolany. Bohužel jsou tam neúplné indexy.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned říj 15, 2017 11:43

janamic píše:Havránkové byli v okolí Poděbrad : Osek, Odřepsy, Opolany. Bohužel jsou tam neúplné indexy.


Hned se tam podívám, i když si myslím, že jsem na Nymbursku předloni jistě hledat byl. To by teda byla bomba!
Bohužel jsem si zpočátku neodškrtával navštívené farnosti...
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod janamic » čtv bře 08, 2018 22:17

Někdy mi nějaké jméno utvkí v paměti jako Váš hledaný Havránek. Tak hlásím výskyt Havránků v 18. stol v Černolicích.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků