Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)

2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Havránek oo Holasová, snad panství Libeň kolem 1810

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob dub 15, 2017 15:11

No jo, tak je to opravdu jen do F. :-(
Škoda, že libeňskej prapraprapraděda Havránek nebyl Fafránek, už to mohlo bejt.
Tak já jdu na to snídání. Dám si dneska chlebíčky čtyři místo obvyklých tří. To budou v cukrárně koukat...
Ladislav Bátora

Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Příspěvekod peukert » sob říj 14, 2017 15:59

Zdravím, možná je to úplně mimo mísu, ale nemůže to mít něco společného s Libní patřící pod obec Libeř na Praze Západ? Zní to jako blbost, ale já měla jednoho předka z Hodkovic - Zlatníků a ten si vzal nevěstu z Hodkovic nad Mohelkou...
V.
peukert

Oblast pátrání: V rodokmenu mám:
Hodkovice nad Mohelkou, Čenkov, Plzeň, Příbram, Hodkovice - Zlatníky, Praha - Nusle, Praha - Podolí, Červený Újezd,
Smidary, Slaný

Příspěvekod Ladislav Bátora » sob říj 14, 2017 17:10

peukert píše:Zdravím, možná je to úplně mimo mísu, ale nemůže to mít něco společného s Libní patřící pod obec Libeř na Praze Západ? Zní to jako blbost, ale já měla jednoho předka z Hodkovic - Zlatníků a ten si vzal nevěstu z Hodkovic nad Mohelkou...
V.

To né, prapraprapraděda Havránek se totiž naopak právě v Libni č. 115 v roce 1824 oběsil. Jen nevíme, odkud do té Libně přivandroval. A kde měl ještě předtím svatbu se sl. Holasovou... Už jsem za ty dva roky prošel snad 30 farností v okolí cílevědomě a stejně tak se koukám po Havráncích a Holasech všude, kam přijdu v záležitosti jiné. Je to poslední a jediná svatba, která mi v 7. generaci chybí. Když teda odmyslím ty čtyři svatby u táty, protože moje babička Bátorová byla nemanželská...
lb.
Přílohy
HavránekJan†1824.jpg
Ladislav Bátora

Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko

Příspěvekod janamic » ned říj 15, 2017 11:47

Havránkové byli v okolí Poděbrad : Osek, Odřepsy, Opolany. Bohužel jsou tam neúplné indexy.
Miana
janamic

Oblast pátrání: Prácheňsko, Jižní Čechy, Podbrdsko, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod Ladislav Bátora » ned říj 15, 2017 12:43

janamic píše:Havránkové byli v okolí Poděbrad : Osek, Odřepsy, Opolany. Bohužel jsou tam neúplné indexy.

Hned se tam podívám, i když si myslím, že jsem na Nymbursku předloni jistě hledat byl. To by teda byla bomba!
Bohužel jsem si zpočátku neodškrtával navštívené farnosti...
Ladislav Bátora

Příspěvekod janamic » čtv bře 08, 2018 23:17

Někdy mi nějaké jméno utvkí v paměti jako Váš hledaný Havránek. Tak hlásím výskyt Havránků v 18. stol v Černolicích.
Miana
janamic

Oblast pátrání: Prácheňsko, Jižní Čechy, Podbrdsko, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát bře 09, 2018 0:58

janamic píše:Někdy mi nějaké jméno utvkí v paměti jako Váš hledaný Havránek. Tak hlásím výskyt Havránků v 18. stol v Černolicích.

Tak v Černolicích taky nic, ale díky za tip!!!
lb.
Ladislav Bátora

Předchozí

Zpět na Hledá se!