Spisovatel Jiří Mahen

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Spisovatel Jiří Mahen

Příspěvekod iwiajawa » stř bře 22, 2017 17:35

Dobrý den,nemáte někdo z Vás rodokmen,nebo odkaz,na předky Jiřího Mahena,vlast.jménem Antoním Vančura.Nemůžu dohledat jeho předky z Čáslavi před rokem 1850.Především mě zajímá jeho příbuzenský vztah k Vančurům z čáslavského předměstí Kalabousek. Díky.
iwiajawa
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát pro 20, 2013 19:41

Re: Spisovatel Jiří Mahen

Příspěvekod Polexina » čtv bře 23, 2017 20:40

iwiajawa píše:Dobrý den,nemáte někdo z Vás rodokmen,nebo odkaz,na předky Jiřího Mahena,vlast.jménem Antoním Vančura.Nemůžu dohledat jeho předky z Čáslavi před rokem 1850.Především mě zajímá jeho příbuzenský vztah k Vančurům z čáslavského předměstí Kalabousek. Díky.


A hledala jste v evangelických matrikách?
P
Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Spisovatel Jiří Mahen

Příspěvekod Zora » čtv bře 23, 2017 20:46

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8377/218
ano, po narození byl evangelického vyznání, takže jeho předci cca do tolerančního patentu budou také asi evangelíci. On sám přestoupil ke katolické církvi.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Spisovatel Jiří Mahen

Příspěvekod iwiajawa » čtv bře 23, 2017 21:13

V evang.matrikách jsem samozřejmě hledal,mám i nějaké osob.dokumenty a písemnosti jelikož moje prababička byla jeho příbuznou,nicméně Vančurovi z Čáslavi a Kalabousku byli tak neuvěřitelně propleteni,že nejsem schopen dát to dohromady.A do toho všeho ještě zasahuje jiná,pravděpodobně nepříbuzná větev Vančurů.Mám sice svojí pracovní verzi ale potřebuju ji někde spolehlivě ověřit. Před lety jsem krátce spolupracoval s genealogem dr.Maškem,ale ten se potom náhle odmlčel takže mi zůstala pouze ta moje neověřená verze.

Dodatek: mužskou linii rodu mám,jde mi spíš o to,dát do hromady příbuzenské větvě Vančurů z Čáslavi a Kalabousku,včetně linie jeho bratrance,spisovatele Vlad.Vančury.Tu mám taky asi v 6ti generacích.
iwiajawa
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát pro 20, 2013 19:41

Re: Spisovatel Jiří Mahen

Příspěvekod petrova-petra » pon úno 20, 2023 22:28

Dobrý den,

reaguji na Vaši vývzu ohledně rodu Vančurů. V naší rodině se traduje, že jsme se spisovatelem příbuzní. Mám zpracovanou naši část Vančurů a rodokmen Vladislava Vančury (spisovatele) až po Matěje Vančuru, který se narodil 22.6. 1795 Kalabousek, ale stále se nemohu napojit, abych ověřila skutečný příbuzný vztah.

Reagujte mi spíše na mail: petrova-petra@email.cz

Děkuji, P. Petrová
petrova-petra
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 20, 2023 22:15


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků