Jana Malý z Železnice oo Dorota N. před rokem 1776

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jana Malý z Železnice oo Dorota N. před rokem 1776

Příspěvekod Ladislav Bátora » stř bře 08, 2017 20:30

Hledám už přes dva týdny sňatek prapraprapraprapradědečka Jana Malého, narozeného v roce 1739 v Železnici, s jakousi Dorotou bůhví odkud.
Už jsem prolezl snad všechny farnosti na Jičínsku – a marně. Takže se s ní mohl potkat a oženit vlastně kdekoli...
Ale nejpozději před 17. březnem 1776: to se jim v Železnici narodil první syn Jan. A jejich dcera Anna, narozená v roce 1785, je moje prapraprapraprababička.

Našel jsem jen jeho možnou první svatbu: v roce 1767 s Annou Hanzlovou v Ostružně. Ale ani to není jisté, není tam zapsáno kř. jméno jeho otce a nenašel jsem zatím její úmrtí, a je to hlavně jedno, dcera řezníka Hanzla z Ostružna je pro mě cizí ženská, když se jmenovala Anna... :D
Tak bych byl vděčný za jakoukoli informaci, díky předem
lb.

P.S.: A pracně jsem sestavil přehled všech Malých křtů v Železnici v letech 1751 až 1796. Poraďte mi teda, na které vlákno bych to měl šoupnout, třeba by se to někomu šiklo zejména proto, že od roku 1769 tam není index N.
Přílohy
MalíŽeleznice.jpg
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí

Re: Jana Malý z Železnice oo Dorota N. před rokem 1776

Příspěvekod hroznata » pát bře 10, 2017 9:36

Hezký den,
nemohu reagovat na Jana Malého *1739, tak hluboko na Jičínsku v času nejsem.
Zaujal mne ale přiložený obrázek,kde je částečně čitelný nápis Vývod Františka Jenčka.
Já mám Jenčka Václava * 14.8.1795 v Nemyčevsi 21, tak jestli tu není nějaké napojení...
hroznata
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 16, 2014 13:58
Oblast pátrání: Uhlířskojanovicko, Novopacko, Nymbursko

Re: Jana Malý z Železnice oo Dorota N. před rokem 1776

Příspěvekod Ladislav Bátora » pát bře 10, 2017 9:51

Jenčků je na Jičínsku (a především na Železnicku, a po svatbě Františkově se sl. Šebkovou z Holína dodnes i tam) hodně, ale všichni asi mají jeden prapůvod: jsou to samosebou Jeníčkové (psáno Genjčzek) z Cidliny a jeden farář to kdysi zkomolil na Genčzek. A táhne se to dodnes. Napište mi na ladislav@batora.cz a já vám pošlu i tu levou půlku, třeba tam bude něco pro vás. Sem to přiložit neumím.
Uživatelský avatar
Ladislav Bátora
 
Příspěvky: 1003
Registrován: pon lis 16, 2015 16:51
Bydliště: dolní Holešovice
Oblast pátrání: Čechy: přede vším Jaroměřsko, Plzeňsko a mladé i staré Boleslavsko
Morava: zatím jen Prostějov a okolí
Slovensko: Bánovce na Bebravou a okolí
Maďarsko: Kiskunlacháza a okolí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků