Florián Navrátil, * kolem 1843, snad Vyškovsko, stěhování

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Florián Navrátil, * kolem 1843, snad Vyškovsko, stěhování

Příspěvekod Shina13 » stř bře 01, 2017 23:10

Dobrý den,

chtěla bych vás požádat o pomoc s hledáním místa narození Floriána Navrátila.
Svatba: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/870/?strana=79
Úmrtí: http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/1196/?strana=147

Jeho rodiče jsou Jan Navrátil a Anna rozená Hřebek/Řepková. Podle záznamů u Floriánových dětí žili v Hlubočanech, tam ale neexistují žádné zápisy o jejich dětech, o nich samotných, ani o žádných dalších Navrátilech - zřejmě se tam tedy přistěhovali.
Florián se se svojí manželkou nastěhoval do domu Manerov č. 30 někdy v letech 1858-1869 (před rokem 1858 zde žila úplně jiná rodina).
Florián se zřejmě narodil kolem roku 1843.

Tohle je vše, z čeho při hledání vycházím. Prohledala jsem kromě těchto dvou farností ještě další tři/čtyři okolní, ale nikde jsem moc úspěšná nebyla - narazila jsem sice na 3 Jany Navrátily, neměli ovšem žádného syna Floriána a samozřejmě měli i jiné manželky (farnosti Bohdalice, Kučerov, Vážany, částečně Luleč, Vyškov, možná i Dědice, ale už si nejsem jistá) .

Proto jsem se rozhodla obrátit se na vás s prosbou o radu, kde a jak hledat předky, kteří se zřejmě stěhovali.

Je pro mě hodně důležité tuto záhadu rozlousknout - je to totiž přímá agnátní větev mé rodiny a nerada bych ztratila stopu už v 19. století.

Předem mnohokrát děkuji za všechny rady!! :) :)
Shina13
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř bře 01, 2017 21:52
Oblast pátrání: Vyškovsko a okolí Brna: Dědice, Pazderna, Opatovice, Bohdalice, Manerov, Pavlovice, Hlubočany, Vážany u Moravských Prus, Studnice, Odrůvky, Bukovina, Ořešín, Obřany, Drahany, Čelčice

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků