Anežka Pittnerová

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Anežka Pittnerová

Příspěvekod Zuz1996 » pát úno 03, 2017 22:32

Dobrý den,
hledám narození Anežky Pittnerové cca 1796. Byla dcerou mlynáře Tobiáše Pittnera/Bittnera a Anny Cermanové, zřejmě z Lomnice nad Popelkou.

Anežka se 30.1.1815 v Chuchly provdala za vdovce Martina Formánka z Havlíčkova Brodu, tady je Tobiáš mlynář z Rackovského mlýna u Jeříšna.
Tam o něm není ani zmínka, zato je tu mlynářem jeho syn Ignác. Podle záznamů narození jeho dětí je Tobiáš majitelem pily v Horních Počátkách, ale zároveň má ženu Barboru rozenou Němcovou.

Jak jsem zjistila v Počátkách, opravdu tu v roce 1840 zemřel Tobiáš a v r. 1849 Barbora, původem z Pašinky. V Pašince se také koná svatba v roce 1798, kdy si vdovec Tobiáš Bittner, mlynář Kohoutovský bere Barboru, dceru zdejšího krejčího.

Dle zápisu úmrtí vím, že Tobiáš byl z Vrchlabí, jenže to mi moc nepomáhá. Rod Bittnerů je tu opravdu velmi rozvětvený a tak mám více kandidátů. Dokonce si tu jeden z nich bere Annu, jenže Šmídovou. Ani se tu nenarodila žádná odpovídající Anežka. Bez první svatby Tobiáše neztotožním a v Lomnici se mi ji nepovedlo najít.

Nepomohou mi ani zápisy potomků samotné Anežky, protože farář matle její údaje s první manželkou a ještě se dvěma ženami Martinova bratra. Až poslední dva jsou správné, ale velmi strohé.

Další místa spojená s Tobiášem nebo Anežkou:
Nová ves
Seč
Běstvina
Kohoutov??- ani v jednom nic

Nenarazili jste někdo náhodou i třeba na jiné děti Tobiáše z prvního manželství? Vlastně i z druhého, protože ty jsem také nikde nepotkala.
Předem děkuji za reakce
H
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků