Rod Uxa

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rod Uxa

Příspěvekod baralas » pát lis 04, 2016 18:14

Dobrý den. Pokouším se zjistit původ své rodiny, ale bohužel jsou tam velké zádrhely. Prosím o pomoc. Josefa Uxová matka mé prababičky má dva různé původy a netuším, který je pravý jeden vypadá, že její matka je Josefa Uxová roz. Čoubková a otec Antonín Uxa. V jiné matrice jsem našla, že je dcerou Barbory Uxové a Jana Baleje. Ona se narodila 1881. Takže prosím o všechny informace, které naleznete. Děkuji
baralas
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 26, 2016 19:30

Re: Rod Uxa

Příspěvekod Zora » pát lis 04, 2016 22:54

asi jste v rychlosti zapomněla přidat odkazy , ze kterých vyplývají Vámi uvedené dvě možnosti původu Josefy Uxové.

Vaše předky zde nikdo detailně nezná, takže ani netušíme, kde Josefa bydlela, kde se narodila, kde se mohli - měli pohybovat její rodiče.

Je třeba dotaz řádně upřesnit.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rod Uxa

Příspěvekod baralas » sob lis 05, 2016 19:55

Moc se omlouvám. Narozená byla v Holoubkově u Rokycan. Jejich celá rodina se pohybuje v Rokycanech.
baralas
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 26, 2016 19:30

Re: Rod Uxa

Příspěvekod Zora » sob lis 05, 2016 22:08

Přidejte, prosím, odkazy, ze kterých se domníváte, že jde o dva možné původy. Píšete, že jste hledala v matrikách. Je třeba z něčeho konkretního vycházet, aby Vám někdo mohl pomoci.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rod Uxa

Příspěvekod baralas » ned lis 06, 2016 12:36

1http://www.portafontium.eu/iipimage/30066074/myto-26_1591-n?x=527&y=517&w=314&h=132
2http://vademecum.soalitomerice.cz/vademecum/permalink?xid=09ddd7cea03b9b8d:4e496e4e:12216bae987:-78a2&scan=121#scan121

1. Je rodný list Josefy Uxová, kde je napsáno že je otec Jan Balej a Matka Barbora Uxová
2. Je oddací list Josefy Uxové kde ne napsáno že je dcerou Antonína Uxy a Josefy Uxové rozené Čoubkové
baralas
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 26, 2016 19:30

Re: Rod Uxa

Příspěvekod kolsi » ned lis 06, 2016 15:24

Jenže každý záznam se týká úplně jiné Josefy. Vždyť nesedí ani datum narození uvedený u svatby ;-)
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Rod Uxa

Příspěvekod baralas » ned lis 06, 2016 18:14

Mockrát děkuju, nějak jsem se do toho zamotala
baralas
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř říj 26, 2016 19:30

Re: Rod Uxa

Příspěvekod Dagmar8 » ned lis 06, 2016 18:34

A odkud víte že se narodila roku 1881 v Holoubkově? jen z ústního podání, nebo máte nějaký dokument? Pokud ano, tak ho sem dejte, přesně jak psala Zora. Od něčeho byste se měla odrazit a potom vám někdo může pomoci.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Rod Uxa

Příspěvekod barevny82 » ned zář 01, 2019 12:47

Dobrý den,
já mám v rodokmenu taky pár Uxů, hlavně z Nové Huti (konec 18. až do poloviny 19. století). Tak pokud by byla nějaká shoda, ozvěte se.
barevny82
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 03, 2016 14:33
Oblast pátrání: Domažlice,Havlovice,Radnice,Stupno

Re: Rod Uxa

Příspěvekod AndreaM1 » pát dub 16, 2021 11:26

Dobrý den,
zkuste Adamov, okr. Blansko. Zde Uxovi jsou (spolužák ze ZŠ :-)) V dětství jsem si psala s jeho sestřenicí a myslím, že se jmenovala Čoubková...
Nicméně obyvatelstvo tohoto města se skládalo s lidí z celé republiky, fabrika, pracovníci, byty.
AndreaM1
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 23, 2020 17:20

Re: Rod Uxa

Příspěvekod Zora » pát dub 16, 2021 11:59

AndreaM1 píše:Dobrý den,
zkuste Adamov, okr. Blansko. Zde Uxovi jsou (spolužák ze ZŠ :-)) V dětství jsem si psala s jeho sestřenicí a myslím, že se jmenovala Čoubková...
Nicméně obyvatelstvo tohoto města se skládalo s lidí z celé republiky, fabrika, pracovníci, byty.


Kolegyně zde byla naposledy:
Poslední návštěva: ned pro 22, 2019 18:56

Je třeba poslat SZ nebo mail, pokud se domníváte, že jí Vaše informace může pomoci. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rod Uxa

Příspěvekod zeter » pát dub 16, 2021 11:59

Já být vámi si prvně udělám pořádek v těch Uxových z Holoubkova, to je společný jmenovatel obou záznamů, jinak se do toho zamotáte úplně a klidně vás to svede do nějaké nepřímé linie - na tom záznamu z Mýta máte např. dva Antony, oba krejčí, jednoho zemřelého (otec), druhého jako kmotra - ve hře můžou být sourozenci, nevlastní sourozenci (z různých manželství), bratranci a sestřenice (v některých rodinách se po sobě "opičili" u křestních jmen), atd.
Já si nedovedu představit, že bych některé záhady rozlouskl bez toho, že bych si udělal (třebas dílčí) rozrod - a nikdy jsem práce do toho vložené nelitoval, protože kolikrát vypluje na povrch nějaká zajímavá věc, která třeba leccos objasní v budoucnosti.
Nahlédněte taky do sčítacích operátů, jestli jsou k dispozici.
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Rod Uxa

Příspěvekod Zora » pát dub 16, 2021 12:06

zeter píše:Já být vámi si prvně udělám pořádek v těch Uxových z Holoubkova, to je společný jmenovatel obou záznamů, jinak se do toho zamotáte úplně a klidně vás to svede do nějaké nepřímé linie - na tom záznamu z Mýta máte např. dva Antony, oba krejčí, jednoho zemřelého (otec), druhého jako kmotra - ve hře můžou být sourozenci, nevlastní sourozenci (z různých manželství), bratranci a sestřenice (v některých rodinách se po sobě "opičili" u křestních jmen), atd.
Já si nedovedu představit, že bych některé záhady rozlouskl bez toho, že bych si udělal (třebas dílčí) rozrod - a nikdy jsem práce do toho vložené nelitoval, protože kolikrát vypluje na povrch nějaká zajímavá věc, která třeba leccos objasní v budoucnosti.
Nahlédněte taky do sčítacích operátů, jestli jsou k dispozici.


Ta kolegyně, co se ptala, tu vůbec nebyla... takže těžko radit...
Kolegyně AndreaM1 , se domnívá, že k narození kolem r. 1880 by mohla pomoci její spolužačka z Adamova...
Celé vlákno je zmatečné.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rod Uxa

Příspěvekod AndreaM1 » pát dub 16, 2021 13:03

Bylo to myšleno tak, že toto jméno se vyskytuje i v tomto městě.Jsou zde lide z celé republiky (spolužáci jezdili k babičkám do Čech, a ne jen za humna) Starousedlíku je zde pár, zbytek sem přišel za prací a byty.
Jméno Uxa není tak časté jako Novák, proto jsem to napsala. Třeba to nebude ona větev kterou hledá, ale pokud to nezkusí, nezapátrá, tak nezjistí... Mně pokud někdo dá vědět, že z těch o které se zajímám, žije někdo " v jeho" městě budu jen ráda, zapátrám a bude jasno...(pro šťouraly, nemluvím o takovém příjmení jako je Novák, Burian, Hájek, Procházka, Král apod., kterých jsou ...)
AndreaM1
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát říj 23, 2020 17:20

Re: Rod Uxa

Příspěvekod Zora » pát dub 16, 2021 13:20

ano, Vaši logiku jsem pochopila, jen - kolegyně, co se ptala, sem nechodí, je třeba ji poslat SZ nebo mejl.


edit
Odvážím se napsat svůj názor.

Jak může pomoci při hledání narození
Josefy Uxové (asi v roce 1881) v

cituji:
Narozená byla v Holoubkově u Rokycan. Jejich celá rodina se pohybuje v Rokycanech

Vaše informace o tom, že (asi) ve 20. století se příjmení vyskytovalo v Adamově? Fakt nechápu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků