Božena Lažanská (Lažanský)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Božena Lažanská (Lažanský)

Příspěvekod atletbrcko » úte čer 05, 2007 10:42

dobry den jmenuji se Vladimir Krivka moje babicka mela sestru Bozenu
Lažanskou, emigrovala v roce 1937 narodila se v ceskoslovensku v roce 1921
jela do ameriky lodi z nemecka z pristavu bremen do new yorku a pak dale do
chicaga zajimalo by me jestli zije nebo za jakych okolnosti zemrela na koho
bych se mel obratit ?
posledni adresu kterou mam je z roku 1937

Bozena Lazansky
2740 Ridgeland ave.
Berwyn, Illinois
Il 60402
Unated Stated of America

za jakoukoliv radu nebo ochotu pomoci mnohokrat dekuji

Vladimir Křivka, atletbrcko@centrum.cz
atletbrcko
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 31, 2007 12:26

lazansky

Příspěvekod atletbrcko » pát pro 07, 2007 21:41

kde a jak bys hledala my babicky sestru ktera se narodila v roce 1921 v Plánici nejspis je mrtva teda ale kde jsou jeji ostatkly a za jaych okolnosti zemrela v 16ti letech ji poslal tatka do ameriky k tete a púomahala tam v hospode odjela 3.4.1936 lodí z přístavu Bremen v nemecku , no u tety a strejdy se ji moc nelibilo meli z ni levnou pracovni silu a komandovali ji a tak utekla nekam jinam k nejakejm hodnejsim lidem tam hlidala asi deti a uklizela nevim jen neco vypravela ma babicka a to posledni o ni vi prisel posledni dopis byla valka a uz po ni neni vidu ani slechu , zkusil jsem kontaktovat cervenej kriz tak jsem zvedavej ale trva to minimalne pul roku nevim no protoze babicky tata po ni taky patral hned po valce pres cervenej kriz a nic nenasli


co mam delat prece nemuze jen tak osoba zmizet ze sveta
atletbrcko
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 31, 2007 12:26

Příspěvekod VLVOJTA » úte pro 11, 2007 15:42

Zkuste kontaktovat nějakou krajanskou organizaci, třeba tuto http://cgsi.org/ a vysvětlit jim svůj problém. Možná by nebylo od věci se podívat na krajanský hřbitov poblíž místa poslední adresy.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků