Rod Dušků s vazbou na Žehušice a Úpici

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Rod Dušků s vazbou na Žehušice a Úpici

Příspěvekod Dušek » úte zář 27, 2011 6:13

Hledám rodové vazby na Duškovi, kteří vycházejí ze Žehušic čp.48 a mají vazby na poštovního úředníka Josefa Duška z Úpice.
Dušek
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 22, 2011 9:17

Re: Rod Dušků s vazbou na Žehušice a Úpici

Příspěvekod Jitka Filipcová » pát čer 06, 2014 16:41

Dobrý den,
vím, že hledáte asi někoho s příjmením Dušek. Já se zabývám rodopisem rodu Duška a v Úpici se mi také okolo r. 1700 nějaký narodil, ale už je psán jako Dušek. Nemáte nějaký konkrétní výchozí údaj (datum narození a jméno), podle kterého by se dalo v matrikách vycouvat a zjistit, zda ten Dušek nebyl původně Duška (matrikáři nám tak často měnili příjmení)?
Děkuje a zdraví Jitka Filipcová - Dušková.
Jitka Filipcová
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon pro 24, 2012 22:01

Re: Rod Dušků s vazbou na Žehušice a Úpici

Příspěvekod Dušek » sob čer 07, 2014 10:32

Dobrý den,
Nevím zda-li v Úpici "moji" Duškovi byli už v r.1700. Jsem v pátrání teprve v počátcích a jako naprostý amatér bez jakýchkoliv znalostí kam a na jaký archív se obrátit a vůbec vše okolo. Můj praprapraděda se narodil v Žehušicích v čp.48 jak je psáno v rodném listě a můj praděda se stal poštmistrem v Úpici. Zda tam byl převelen nebo se tam přistěhoval za manželkou nevím. Je ovšem možné, že tam již nějací Duškovi byli, neboť můj děda je z 8-mi sourozenců, takže možná, že v Úpici již nějaké příbuzné měli..... Koneckonců máme v Úpici rodinnou hrobku všem Dušků, takže asi rozvinu pátrání od těch tam pochovaných. Můj otec má příbuzné Dušky (bratrance) v Pardubicích, v Trutnově a Olomouci, takže pokud i vy tam nějaké máte, je možné, že jsme stejní Duškové z jednoho rodu. Pokum najdete nějaké nové souvislosti můžete mi i napsat na mail : chardonnay@email.cz Snad jsem vám trochu pomohl a přeji hezký den Dušek Petr - Hradec Králové
Dušek
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 22, 2011 9:17

Re: Rod Dušků s vazbou na Žehušice a Úpici

Příspěvekod Rooka » ned čer 15, 2014 17:48

Dobry den, jsem z okolí Trutnovska, a vím že i nějakcí Duškovy žijí v Žacléři. Ale osobně je neznám. M.
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků