Jeřábkovi

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jeřábkovi

Příspěvekod Zuz1996 » úte kvě 31, 2016 9:05

Hledám svatbu Jiřího Jeřábka s ženou Alžbětou, potažmo narození jejich syna Antonína.

Jiří byl pastýřem v Radoškově, kde se vyskytoval před tím nevím, zemřel zde 18.7.1755 ve věku 75 let, takže cca *1680. Vdova Alžběta se znovu provdala 20.10.1755 za vdovce Václava Rozsochateckého, tesaře z Radoškova. Bohužel její úmrtí zatím nemám.

Jejich syn Antonín *cca 1731 se žení 20.10.1755 v Radoškově. Žádné jiné dítě s nimi nepřišlo. Myslím ale, že tohle je také jejich dcera http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=162 Alžběta *14.4.1727 v Neslovicích
Ještě by Jiřího synem mohl být teoreticky Bartoloměj, pastýř z Radoškova, ale našla jsem pouze jeho úmrtí 30.3.1759 *cca 1711.

Jeřábků je po okolí spousta, většina z nich jsou ale myslivci. Zatím se mi nepodařilo najít pár, který bych mohla s tím mým ztotožnit.

Předem děkuji za reakce
H
Zuz1996
 
Příspěvky: 752
Registrován: sob úno 15, 2014 18:00

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků