Václav Touš

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Václav Touš

Příspěvekod Lenik.Sutrik » sob led 30, 2016 21:15

Dobrý večer, hledám Václava Touše. Je to záhada, protože jsem našla dva jeho sourozence: Marie se narodila 1849 v Strebišově, jeho bratr Josef 1852 v Hořejším Krušci a narození Václava nemohu nikde najít. Vím jen, že si vzal za manželku Barboru Cihlářovou, ale kde a kdy taktéž nevím. Našla jsem jeho děti: Anna a Barbora se narodily v Němčicích 33, Anna v Němčicích 8, ale za 3 roky umřela ve Střeziměři a poslední zmínka v zápise, že byl pasákem ve Střeziměři, ale jeho úmrtí taktéž nemohu najít. Pomůže mi prosím někdo? Děkuji.
Lenik.Sutrik
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 02, 2012 0:22

Re: Václav Touš

Příspěvekod vesecka.veronika@email.cz » pát lis 11, 2022 1:02

Dobrý den, mám také v rodokmenu Václava Touše ze Střebíšova čp. 3, ale ten si vzal za manželku Veronikou roz. Šilhavou a měli syna Jana Touše, ten žil v Mochtíně. Nemám potvrzené z matrik, vycházím z rodných listů a listu o sňatku. S pozdravem Veronika
vesecka.veronika@email.cz
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 11, 2022 0:56
Oblast pátrání: Plzeň, Klatovy


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků