rod Nělčice n. Mělčice - Milčic

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

rod Nělčice n. Mělčice - Milčic

Příspěvekod JN » stř bře 28, 2007 8:52

Babička mého pradědy (jak je psáno v jeho křestním listě) se jmenovala Anna rodem Nělčice (možná Mělčice) z Kašperovy Lhoty č. 10 okres Strakonice.
Setkali jste se někdo s tímto jménem?
Naposledy upravil JN dne pát dub 27, 2007 7:04, celkově upraveno 1
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Milčic

Příspěvekod JN » úte dub 24, 2007 7:57

Doplňuji informace: je to rod Milčic / Milčicová a je z Kapsovy Lhoty, jak jsem zjistila ověřením údajů v matrice narozených.
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

rod Milčic

Příspěvekod kalvera » ned srp 09, 2009 8:30

Vzhledem k tomu, že mám blízký vztah k Radošovicím a částí Radošovic je i Kapsova Lhota, tak Vám mohu sdělit, že zde najdete i živé potomky rodu Milčiců a ta jak v Kapsově Lhotě tak Radošovicích tak i ve Strakonicích.

Můžete mně kontaktovat na vekal@seznam.cz

Zdravím Kalousová
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41

Příspěvekod kalvera » ned srp 09, 2009 20:02

Zdravím, a mám ještě něco, dnes se mi dostala do ruky publikace vydaná k nějakému výročí obce Pracejovice název "Pracejovice historie statků a chalup" od Karla Skalického z roku 2008. A zde se praví na str. 63 a 64 - Chalupa čp. 20 - "chalupa HUDCOVSKÁ"
1870 - nájemníkem Josef Milčic, pomocník zámečnický, syn Josefa Milčice, sedláka z kapsové Lhoty.

Publikace obsahuje v podstatě výtah nevím z čeho, ale je zde vždy rok a co se na chalupě událo. Je zde dost jmen a datumů narození a jak na tom statky a chalupy byly v různých obodích.

Bohužel publikace neobsahuje odkazy na příslušné prameny - byly z rozsahových důvodů vypuštěny.

S pozdravem

Kalousová věra
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41

Rod Milčice

Příspěvekod Milarka » pon srp 10, 2009 19:49

Pan Skalický dělá ředitele muzea ve Volyni, jistě by bylo možné ho tam kontaktovat. Brožurku o obci Pracejovice (vydali ji i pro Makarov, součást Pracejovic) jsem četla také, předpokládám, že čerpal z gruntovnic.
Milarka
 
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 06, 2007 22:44
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod JN » stř srp 12, 2009 19:51

Pro upřesnění Anna Milčicová (cca 1835 - 24.8.1901) dcera Josefa Milčice a Anny Sokolové.
JN
 
Příspěvky: 44
Registrován: čtv bře 08, 2007 9:03
Bydliště: Tábor, Praha
Oblast pátrání: Strakonicko - Nebřehovice, Jinín, Podsrp; Tábor, Roudná, Dobronice u Chýnova, Bílsko, Svinětice, Počátky

Příspěvekod kalvera » čtv srp 27, 2009 20:46

Pokud pocházela z Kapsovy Lhoty tak by mohla být babička nebo prababička Františka Milčice z Kapsovy Lhoty, jestli Frantu potkám tak se poptám a dám vědět.

Kalousová
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41

rod Milčic z Kapsové Lhoty č.p. 10

Příspěvekod martinka » ned led 31, 2010 10:38

Dobrý den,

při čtení starších zápïsů ve "phoru" jsem našla i ten, který se týká jména Milčic z Kapsové Lhoty.

Moje pra-pra-pra-pra-babička byla Kateřina Milčic, dcera Františka Milčic z Kapsové Lhoty č.p. 10. Zatím jsem neměla čas se touto rodinnou větví podrobněji zabývat. Ale měla bych zájem o informace, pokud už někdo něco máte. I já můžu poslat to, co se týká mého rodokmenu.

díky, martinka
martinka
 
Příspěvky: 86
Registrován: sob bře 14, 2009 15:18
Bydliště: Liberec

Příspěvekod kalvera » úte bře 02, 2010 5:54

Dobrý den,
v mém rodokmenu jsem narazila na Marii Milčic Mutěnice 14, kde je uvedena jako prabába u dvou dětí (Karla Šimona *1874 a Roberta Martina *1875) Matěje Míška ze Strakonic 161 jeho otcem byl Jan Míšek Pracejovice 17.
Manželem Marie Milčic je uveden Matouš Beran z Kapsovy Lhoty 3, jeho dcera Kateřina si vzala Václava Vošmika z Pracejovic 6 a jeho dcera Barbora si vzala toho mýho Jana Míška. No snad je to srozumitelné.

KN Strakonice č. 16 snímek 30 a 82 na digi Třeboň

Zdravím Kalousová
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků