Kohout, Lenoch

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Kohout, Lenoch

Příspěvekod asme » pát bře 23, 2007 22:26

Hledám předky rodu Kohout z okolí Přerova a rodu Lenoch z Charvát u Olomouce.
asme
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 14, 2007 15:02
Bydliště: Praha

Příspěvekod misamac » stř srp 22, 2007 21:13

Pokud vím,v Přerově na Nábřeží 1.Máje bydlel Arnošt Lenoch - trénoval basketbal
misamac
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 20, 2007 19:56

Příspěvekod eduard » pát črc 10, 2009 13:44

Dobrý den v rodě mám Lenochy také,ale z Mladočova to je Poříčí u Litomyšle okres Svitavy
eduard
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 09, 2009 8:58
Bydliště: Česká Lípa

Rod Lenoch - výskyt Kralice na Hané

Příspěvekod Hana » pát črc 24, 2009 9:04

Dobrý den,
odpověď ohledně rodu Lenoch jsem omylem zapsala samostatně do rubriky Hledá se...
Jinak potvrzuji výskyt jména v městysi Kralice na Hané -ležícím 5 km východně od Prostějova právě nedaleko Charvát a Dubu nad Moravou ( 15- 8 km)vyskytovala se jména Bohuslav, Josef, František Ing. a Alex.

Hana
Hana
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon úno 05, 2007 13:40
Bydliště: Prostějov, V. Špály 11

Příspěvekod Zdenek » pát črc 24, 2009 13:53

Právě jsem se probíral matrikami Charvát a jméno Lenoch je tam opravu hodně časté. I v té nejstarší matrice 6049 1653 - 1675. Bohužel spojení na mé předky jsem zatím nenalezl.
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Kohout

Příspěvekod kalvera » ned srp 09, 2009 9:01

Pokud by tě tvé pátrání zavedlo i o Jižních Čech tak v malé vesničce na Strakonicku Krty-Hradec najdeš také rod Kohoutů - byl to můj spolužák na základní škole. Kontakt na něj mám.

s pozdravem

Kalousová Věra
vekal@seznam.cz
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41

Příspěvekod michald » pon srp 10, 2009 23:52

Rod Lenochů se od 18.stol. vyskytuje i v nedalekém Majetíně (v 17. stol. tam však nebyl, takže možná přišel z Charvát) - v roce 1775 hospodařil v č. 7 zahradník Josef Lenoch. S. Kovářová popisuje ve své monografii o Majetíně příhodu, kdy v roce 1833 došlo k velkému požáru, kdy vyhořela palírna i obytné a hospodářské budovy sousedního mlýna. Vzhledem k tomu, že po uhašení požáru bylo na půdě palírny identifikováno uhořelé mužské tělo, v němž byl identifikován Leopold Lenoch, který pracoval v palírně, proběhl rozsáhlý výslech svědků, aby se zjistila příčina požáru. Ukázalo se, že Lenoch byl předtím v hospodě a dal si tvarůžek a žejdlík piva. Hospodský Mikuláš Liška vypověděl, že "na něm nepozoroval, že by on byl raušný neb jiné mysli jak jindy". Purkmistr Zlámal, který byl u ohně jako první, neboť pod oknem křičely jeho děti: Tatíčku, tatíčku, palírna hoří! vyslovil domněnku, že Lenoch šel na hůru palírny a "tam sobě zapálil tabák na fajfce a musel usnout a tak jestli jemu fajfka z huby vypadla a oheň se do sena zatrousil, tak že se seno chytlo a na ten způsob oheň vyšel".
Podobně vypověděli i ostatní svědci a tím byl případ uzavřen.

Nepředpokládám, že to tazatelce nějak zvlášť pomůže, ale nedalo mi to sem jako perličku nenapsat. :)
michald
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 18, 2009 23:44

Příspěvekod Zdenek » ned srp 30, 2009 20:00

Právě si prohlížím matriky Dubu n. M. a i tam se příjmení Lenoch objevuje. Jednu ukázku přikládám: http://img24.eu/v.php?file=zus7ei4r.jpg
:)
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Zdenek » úte pro 15, 2009 19:23

Tak jsem se dopátral k Lenochům:lol: i ve svém rodokmenu. Dne 19.1.1654 si vzal Petr Lenoch z Charvát Barboru dceru Kašpara Strnada. Dne 21.6.1673 se jim narodila dcera Mariana.
To jsou moji jediní přímí předci s příjmením Lenoch. Starší asi už neobjevím.
cry:
Zdeněk Olomouc :
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod asme » úte led 19, 2010 21:21

Děkuji všem za reakce, dlouho jsem tu nebyla. Moji Lenochovi jsou Michael a jeho žena Terezie roz. Kouřilová narozeni kolem roku 1800. Roku 1823 se jim narodila dcera Anna, která se posléze provdala za Františka Kohouta z Penčiček u Přerova.
asme
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 14, 2007 15:02
Bydliště: Praha


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků