Hledám příjmení: Dykast

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod markar » čtv dub 27, 2017 15:10

Mohu se zeptat, jestli plánujete udělat nějaké stránky nebo nějak jinak ty Dykasty publikovat? Už toho máte tolik - jistě by stálo za to, aby informace nezůstali v šuplíku ;).
markar
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř říj 21, 2015 17:28
Oblast pátrání: Rakovník, Litomyšl, Semily, Novopacko, Opava, Podřipsko, Sušice, Blansko

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod md74 » pát dub 28, 2017 20:50

hledam nekoho kdo zpracovava rodokmen Dykastu

mam zpracovany rodokmen do roku 1560 a hledam nekoho s kym si vymenit a overit informace
diky martin dykast
md74
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 28, 2017 20:30
Oblast pátrání: rakovnicko

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod markar » pon črc 10, 2017 10:17

Procházím teď vše co mám ke Kluczům a u zápisu v gruntovní knize o smrti Matěje Klucze v Povlčíně jsou uvedeni jeho dědici:

Kateřině vdané za Václava ?, Zuzaně a po ní syrotkům (+Matějovi a Kateřine), a Jiříkovi držiteli gruntu, Dorotě za Matěje Dykasta vdané.

Zápis je z roku 1714. Nevím, jestli někde máte tuto Dorotu, že by se dalo doplnit příjmí. Procházela jsem zběžně, co mám od vás od Dikastů, ale toho Matěje jsem neidentifikovala (nemám jej mezi přímými předky, tak jsem to moc neřešila). Ale třeba se vám bude hodit.
Popřípadě napište a mohu vám poslat informace z toho gruntu (Gruntovní kniha pro Nesuchyni, Povlčín a Milostín založená roku 1693. Je to v Gruntu Matěje Klucze, zápis Jiříka Klucze = SOA Praha).

Martina
markar
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř říj 21, 2015 17:28
Oblast pátrání: Rakovník, Litomyšl, Semily, Novopacko, Opava, Podřipsko, Sušice, Blansko

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod markar » stř črc 12, 2017 9:07

No oni se tam ty rody celkem hodně prolínají. V gruntovnici od sebe různě kupují grunty bez nějakého spříznění. Alespoň na počátku těch gruntovnic. Mám pocit, že jsou minimálně dva grunty, který si postupně od sebe kupují dva předci, kteří se mi setkají až o mnoho později. Ale možná se pletu, protože spoustu sňatků a příbuzenství přes manželky nemohu dohledat. Asi si nkědy půjčím znovu tu gruntovnici a projdu ji gunt po gruntu a vypíšu si tam to příbuzenství. Pak by šlo dohledat i ty manželky třeba...

Ano Dorota je dcerou Matěje Klucze a Markyty. Narození Doroty jsem bohužel nenašla. Mám její dva bratry (1665to se narodil Michal a musel být dle věku Matěje nejstarší - Matěj se narodil cca 1644). A pak Jiřík Klucz *1676. Dorotu předpokládám mezi nimi, ale jistá si samozřejmě být nemohu.

Matěj Dikast pokud jen ve větvi Pavel - Jan - Jan => tak chápu proč jsem ho nenašla. To už je moc daleko od mé větve ;).
markar
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř říj 21, 2015 17:28
Oblast pátrání: Rakovník, Litomyšl, Semily, Novopacko, Opava, Podřipsko, Sušice, Blansko

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod jirkabart » pon srp 21, 2017 16:07

Dykasty z obce Třeboc na Lounsku asi už máte podchycené, že?
např. zde: http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... =30#scan30
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod JanaVi » stř bře 28, 2018 16:56

Dobrý den, dnes jsem náhodou narazila na příjmení Dykast v Berouně v roce 1907. Nejspíš ho znáte, ale pro jistotu posílám http://ebadatelna.soapraha.cz/d/3952/118#
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod janamic » úte črc 10, 2018 23:12

Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod janamic » čtv črc 12, 2018 7:54

Zaznamenala jsem příspěvěk v sekci čtení a znovu jsem se na záznam podívala. Asi jsem nechtěně způsobila falešnou naději, omlouvám se. V matrice je "Dykastel" - stejná koncovka jako u slova neděl, na konci prostě jen ozdobné L, nikoli zkratka. Tento Dykastel bude mít pravděpodobně něco společného s rodinami, které se dnes píšou Decastello či Dekastello.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod pentagun » stř srp 29, 2018 7:56

+ 12.8.1898 Dykast Václav v Malé Chuchli http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 8&scan=117
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod pentagun » pát zář 28, 2018 12:01

O 29.09.1935 v Kladně - Jindřich Fürbach s Karolinou Dykastovou - http://ebadatelna.soapraha.cz/d/14111/15
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod JanaVi » pát lis 02, 2018 15:50

Dobrý den, dnes jsem náhodou na starém kladenském hřbitově vedle hrobu naší rodiny našla náhrobek s povědomým příjmením. A teď jsem si ověřila, že jsem se nespletla a opravdu příjmení Dykast sledujete. Pokud mi poradíte, jak a kam fotografii poslat, pošlu jí :-) Zdá se mi, že přiložit jí rovnou k této odpovědi není možné.
Uživatelský avatar
JanaVi
 
Příspěvky: 243
Registrován: pon led 04, 2016 18:13
Bydliště: Beroun
Oblast pátrání: Kladno, Beroun a okolí, Pocinovice, Úsilov, Kosova Hora, Hvožďany, okolí Komárova, Stará Ves - Altdorf, Panenský Týnec, Jezbořice, Horní Kamenice

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod pentagun » ned úno 10, 2019 9:56

+ 24.12.1929 Anna Dykastová roz. Patráková v Bohnicích http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 8F&scan=50
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod pentagun » ned úno 10, 2019 18:11

Monika píše:Moc DĚKUJI, pentagun! :D Tohle bych určitě nenašla.

Když tak přemýšlím, v Praze to bude chtít prozkoumat určitě ještě tyhle bohnické matriky a také ty apolinářské.


A pokud někdo také hledá Dykasty: Anna měla děti s manželem Antonínem v Povlčíně 8, Antonín se narodil v Povlčíně 6.

Ušetřím vám práci s matrikami pro bohnický ústav pro choromyslné, prošel sem je dnes všechny a tohle byl jedinej Dykast/ová ;-) V jediné matrice pro ústav v Kateřinkách žádný.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod Karla55 » ned úno 10, 2019 22:25

http://ebadatelna.soapraha.cz/d/5753/28 - matrika Hředle 03
Druhý zápis odspodu - děda matky Martin Dikast
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Hledám příjmení: Dykast, Dikast, Dicast, Dicastus

Příspěvekod Zora » pon úno 11, 2019 13:17

viewtopic.php?f=41&t=46226

ve příspěvku je příjmení Dikast -poslední řádek
.......Apolonia Tochter nach dem Martin Dikast bauer in Powltschin N. 6
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

PředchozíDalší

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků