sňatek Martin Brožík a Kateřina

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

sňatek Martin Brožík a Kateřina

Příspěvekod ruzena112 » ned říj 04, 2015 11:52

Dobrý den,
hledám sňatek svého předka Martina Brožíka a Kateřiny u narození syna Františka se uvádí, že byli oddáni ve Zdebořicích.
S přečtením mi bylo pomoženo zde: viewtopic.php?f=9&t=24250&p=114572#p114572
Několikrát jsem prošla matriku O zdebořice i Plánice, kterým byli poddaný, ale nic jsem nenašla. (http://www.portafontium.eu/iipimage/30070495 , http://www.portafontium.eu/iipimage/30067108)
Martin pravděpodobně za tři roky poté zemřel, takže žádné další děti nikde nejsou (v odkazu je sice napsáno Matouš, ale žádného jsem nikde v matrikách nenašla tak předpokládám, že farář spletl jméno.) viewtopic.php?f=9&t=24530&p=116084#p116084
Úmrtí Kateřiny ani to, že by se znovu vdala jsem nikde nenašla.
Syn František se oženil v Plánici s Terezií Vojáčkovou a děti se jim rodili ve Zdebořicích 26 a Habarticích 29.


Děkuji všem za případné rady a pomoc Jana
Ty Jana
ruzena112
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv srp 15, 2013 19:10
Bydliště: Karlovy Vary
Oblast pátrání: Schneidmühl, Prameny,

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků