Hotárek

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hotárek

Příspěvekod tama.1 » pon úno 07, 2011 19:38

Prosím o pomoc,hledám pana Miroslava Hotárka,narozen ve Zbýšově u Brna,věk kolem 42-nevím přesně,má mladší sestru.Jeho otec František Hotárek,již nežije.
Snad údajně měli být v dětském domově,děkuji za jakoukoliv informaci.
tama.1
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv úno 03, 2011 18:01
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Přibyslavice-Velká Bíteš,Zastávka u Brna,Bystré-Svitavy,Lesoňovice,Pozďatín
rodina Hotárkova,Ditttrichiva,Štouračova,Vošmerova

Příspěvekod Zdenek » pon úno 07, 2011 21:42

To je spíš úkol pro pošťáka Ondru.
Teď nevím, jestli to už funguje, ale uvažovalo se o to, že když si na příslušném úřadě podáte žádost, tak za nějaký poplatek dotyčnému pošlou zprávu a ten pokud bude-li mít zájem, se Vám ozve.
Jinak zkuste telefonní seznam, nebo napsat jméno do internetového vyhledávače.
Ještě jeden nelegální způsob: (máte-li dobrého známého u policie, tak vám ho může vyhledat v databázi) ovšem tím byste oba riskovali, že se dostanete do křížku se zákonem. :lol:

Zdeněk
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod tama.1 » pon úno 07, 2011 22:25

Zdenek píše:To je spíš úkol pro pošťáka Ondru.
Teď nevím, jestli to už funguje, ale uvažovalo se o to, že když si na příslušném úřadě podáte žádost, tak za nějaký poplatek dotyčnému pošlou zprávu a ten pokud bude-li mít zájem, se Vám ozve.
Jinak zkuste telefonní seznam, nebo napsat jméno do internetového vyhledávače.
Ještě jeden nelegální způsob: (máte-li dobrého známého u policie, tak vám ho může vyhledat v databázi) ovšem tím byste oba riskovali, že se dostanete do křížku se zákonem. :lol:

Zdeněk

Děkuji za pomoc,do Pošty bych asi nenašla odvahu,telef.seznam jsem právě prolistovala a toto jméno našla,zkusím zítra zavolat.O policii jsem už také uvažovala.
tama.1
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv úno 03, 2011 18:01
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Přibyslavice-Velká Bíteš,Zastávka u Brna,Bystré-Svitavy,Lesoňovice,Pozďatín
rodina Hotárkova,Ditttrichiva,Štouračova,Vošmerova

Příspěvekod tama.1 » stř bře 23, 2011 20:38

Chci se podělit o výsledek mého pátrání.V pondělí jsem navštívila matrikářku,ta vytáhla ze staré plechové kartotéky zašedlý papír s úhledným písmem a jménama mých příbuzných,kteří se odstěhovali v r.1979 do Lelekovic.Ještě jsem zašla do staré bytové zástavby,kde můj bratránek jako dítě bydlel,v okně se opaloval starý pán a sám se zeptal,koho hledám.Pamatoval si jména,ale kde skončily děti tak nevěděl.večer jsem se vnořila do počítače a bylo to tak jednoduché.dala jsem si portál Obec Lelekovice,kde mají odstavec...názory...tam napsala vzkaz a druhý den jsem měla na mejlové adrese vše i s telefonním číslem.Najednou po 40 letech asi uslyším hlas mého příbuzného,vyťukala jsem číslo ....zvonění ...a mražení v zádech,byl to on,nastalo dlouhý ticho..představila jsem se jménem za svobodna,nedovedete si představit tu radost na druhé straně.Přišly slzy,smích,radost no prostě nádherná chvilka.toto se odehrálo v úterý a v sobotu dopoledne se uvidíme.Oba se moc těšíme.
tama.1
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv úno 03, 2011 18:01
Bydliště: Třebíč
Oblast pátrání: Přibyslavice-Velká Bíteš,Zastávka u Brna,Bystré-Svitavy,Lesoňovice,Pozďatín
rodina Hotárkova,Ditttrichiva,Štouračova,Vošmerova

Příspěvekod Zdenek » stř bře 23, 2011 22:28

Tak to gratuluju. :wink:
Když jste tady psala ten příspěvek, tak jsem si říkal, že je to tak 50/50, že uspějete, a ono se podařilo.

Zdeněk
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků