Barbora Pokorná Ctiněves

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Barbora Pokorná Ctiněves

Příspěvekod Dawid » pon dub 13, 2015 12:57

Výborně, to skutečně vypadá na tu správnou rodinu. Čili z nějakého důvodu tu hájovnu počítali (přinejmenším v matrikách) do Ctiněvsi, ačkoliv stála na katastru Mnetěše.
Dawid
 
Příspěvky: 1431
Registrován: stř bře 04, 2015 14:57

Re: Barbora Pokorná Ctiněves

Příspěvekod Pichnat4 » pon dub 13, 2015 13:28

Tak jsem prošel Vražkov, našel jsem tam Jana Pokorného, strýce Barbory, ale narození její ani žádného sourozence jsem nenalezl, takže se rodilo jinde. Z počátečního nadšení je zklamání, ale alespoň mám vodítko na otce a mohu pokračovat dál zatím bez barbory.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Barbora Pokorná Ctiněves

Příspěvekod Pichnat4 » ned bře 14, 2021 6:49

Po dlouhých letech jsem se vrátil k pátrání po Barboře Pokorné ze Ctiněvsi.

V Nelahozevsi 33 se 29.6.1811 narodila Marie Pokorná, první dítě Václava a Anny Pokorných. Další dítě se tam již nenarodilo.

https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9502/54

Dále jsem nalezl svatební smlouvu Václava a Anny, snažil jsem se to přepsat, ale s některými slovy si nevím rady. Je to jen první část, na dalších pracuji.

http://bayimg.com/aaoClAAGO
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Barbora Pokorná Ctiněves

Příspěvekod zburget » ned bře 14, 2021 8:43

Dejte si to jako dotaz do čtení - dejte ale samozřejmě odkaz na originální sken a přepis textový, aby se dal opravovat/doplňovat. A zrušte čárky nad písmeny, které v originálu nejsou. Máte ten přepis jako divný mix přesné transliterace a moderní češtiny. Pro přepis zvolte jednotnou formu, doporučuju tu transliteraci. Čitelné je to krásně, nebude problém vám to opravit. Klidně toho dejte pro začátek jen kousek, po opravení budete mít vzor písma a podaří se vám vyluštit víc.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Barbora Pokorná Ctiněves

Příspěvekod Mistr Jan » ned bře 14, 2021 10:12

Nevím zda to víte, ale Lobkovicové dělali soupisy poddaných (a gruntovnice) pro tuto oblast, které jsou nyní zdigitalizované. Jsou jen uložené na vademecum.soalitomerice.cz. Mrknu se Vám tam, možná něco najdu – když tak se tam porozhlédněte vy.
J
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Barbora Pokorná Ctiněves

Příspěvekod Mistr Jan » ned bře 14, 2021 15:41

Aha, kouknul jsem se – v soupisu poddaných je napsáno pod číslem 33 pouze "hájovna", ten, kdo tam bydlí, tam není uveden. Zběžně jsem prohlédl rejstřík pozemkové knihy, tam jsem taky nic nenašel. Ale možná najdete něco víc Vy – já to tak podrobně nestudoval.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků