Dworak von Kulmburg- vyřešeno - dohledáno v soukromém archiv

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Dworak von Kulmburg- vyřešeno - dohledáno v soukromém archiv

Příspěvekod piroskab » ned bře 08, 2015 1:37

Hledám informace o Dworzacích von Kulmburg. Některé jsou na wikipedii pod heslem Dworzak von Kulmburg.Ptala jsem se knihovny, ale některé informace nejsou správné (např . Josef Cyril se narodil v Lysicích nikoliv v Lipnici). Chybí mi zejména úmrtí (Rudolf nar. 6.11.1895,Elisabeth nar. 30.3.1902,Ida zřejmě se vdala a zemřela v Rakousku a další. Nepodařilo se mi najít úmrtí Josefa Cyrila na Sv, Kopečku u Olomouce v roce 1847(jak uvedeno). Některé údaje uvedené ve wikipedii se mi nepodařilo ověřit. Většina matrik leží ještě na matričních úřadech. Budu ráda za jakoukoliv informaci.
Naposledy upravil piroskab dne úte dub 14, 2015 16:45, celkově upraveno 1
piroskab
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát bře 06, 2015 17:06
Oblast pátrání: Olomouc,Kladno,Benešov,Hudlice

Re: Dworak von Kulmburg

Příspěvekod Zora » ned bře 08, 2015 7:16

sčítací operát 3007 z roku 1900


Franz-Josef-Strasse č 6 3007 Dworzak von Kulmburg Edmund

http://digiarchiv.brno.cz/search
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dworak von Kulmburg

Příspěvekod piroskab » stř bře 11, 2015 20:01

Děkuji. Na této adrese bydlel zřejmě dost krátce.
piroskab
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát bře 06, 2015 17:06
Oblast pátrání: Olomouc,Kladno,Benešov,Hudlice

Re: Dworak von Kulmburg

Příspěvekod Zora » stř bře 11, 2015 20:11

Rudolf Lukáš Dwořák
* 18.10.1827 Brno – † 1.5.1900 Brno
c.k. major
šlechtický predikátz Kulmburgu
prameny, literatura zobrazit
partneřiLudmila Dwořáková (Wawrová)
sňatek: 6.2.1861 v Olomouci
rodičeJosef Cyril Dwořák
Pavlína Dwořáková (Hornischová, ovdovělá Leiterová)
sourozenciFeliziana Karolina Dwořaková
nevlastní sestra
Maria Josefa Dwořaková
nevlastní sestra

http://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/?a ... load=13969
vypadá to, že rodina bydlela v Brně poměrně dlouho, ale další hledání nechám na Vás. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dworak von Kulmburg

Příspěvekod piroskab » čtv bře 12, 2015 16:26

V Almanachu českých šlechtických rodů jsem našla poměrně dost nesrovnalostí. Např. u Olomouce se žádná obec jménem Černovice není ani nikdy nebyla (ověřila jsem v Olomouci). Marie Josepha zemřela v Černovíru u Olomouce.
Rudolf Lucas zastával po svém penziování až do své smrti funkci starosty v Nové Ulici u Olomouce, nepředpokládám tedy, že zemřel v Brně. Dle sčítacího archu z 31.12.1890 již bydlel v Nové Ulici čp.12.ˇUmrtí se mi dohledat nepodařilo.
Edmund Rudolf Josef se narodil ve Stockerau, ale na výše uvedeném sčítacím archu (1890) z Nové Ulice je uveden jako syn. Teprve potom bydlel v Brně, ale 6.2.1905 se měl v Olomouci oženit s Marií, rozenou Albrecht (nar. 30.8.1885). Tento sňatek se mi dohledat nepodařilo, ale Marie Albrecht je rovněž uvedena na sčítacím archu z roku 1890 Nové a Zelené Ulici u Olomouce.
Předpokládám, že Edmund byl jako poštovní úředník do Brna na nějaké období přeložen, protože později pracoval na poště v Olomouci. Kdy a kde zemřel jsem nezjistila.
) 43 (nové) uvedeno místo narození Nová Ulice). Tatáž adresa je uvedena na obálce dopisu adresovanému Rudolfu von Kulmburg do firmy Jurenko.
Richard Rudolf Josef (major) bydlel 1.12.1908 na adrese Feldgasse 51E Czernowitz. (Zřejmě na Bukovině??). Jako většina rodiny i on se oženil v Olomouci s Fridou Sophií Jurenko a i většina jeho dětí se narodila v OlomouciJako amatérský entomolog objevil motýla nazvaného Acrosphalia Kulmburgi. Zemřel v Bad Ischlu 8.12.1941.Mladší Rudolf naroz. 6.11.1895 (v zápisu ve sčítacím archu města Olomouc z 16.2.1921 domu na Wilsonově nám čp 23 (staré
piroskab
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát bře 06, 2015 17:06
Oblast pátrání: Olomouc,Kladno,Benešov,Hudlice

Re: Dworak von Kulmburg

Příspěvekod Zora » čtv bře 12, 2015 17:18

V dobré víře, že potřebujete pomoci, jsem vám vyhledala údaje o rodu na Encyklopedii Brno.
Zbytek je na Vás, rozhodně by bylo dobré předat Vaše vědomosti spolu s podklady tedy autorům tohoto hesla, aspoň by příští badatelé netápali. Kontakt máte na stránkách Encyklopedie.

Pro příště by bylo možná slušné , vhodné, upřesnit, co vlastně potřebujete dohledat, formulace - "Budu ráda za jakoukoliv informaci" mě stála poměrně dost času a dostalo se mně reakce, že (skoro)vše je špatně.
Na druhou stranu, budu to brát jako poučení pro příště a neplýtvat časem. Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Dworak von Kulmburg

Příspěvekod piroskab » pát bře 13, 2015 18:08

Odkazovala jsem na Wikipedii heslo Dworak von Kulmburg. Jinak děkuji, že jste mě navedla na to Brno.
piroskab
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát bře 06, 2015 17:06
Oblast pátrání: Olomouc,Kladno,Benešov,Hudlice

Re: Dworak von Kulmburg

Příspěvekod Zora » pát bře 13, 2015 18:11

Pro příště se vyvaruji, dost mě to mrzí, že jsem hledala naprosto zbytečně. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků