Rody snížené

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)

2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Rody snížené

Příspěvekod Šušara » ned zář 10, 2017 19:23

Náhodou jsem našla narození dcery pohodného Fialy z Pakoměřic. Kmotrou byla manželka kata z Brandejsa.
Třeba se to bude někomu hodit - http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7642/42.
Šušara

Oblast pátrání: Praha-západ, Příbramsko, Rakovnicko, Berounsko, Praha-východ, Třebíčsko, Hrubý Jeseník, Ledečko,
Úžice, Mladá Vožice, Mazelov (ČB), Praha a okolí všeho uvedeného :)

Příspěvekod Sagitarius » úte zář 19, 2017 13:39

Jen tak orientačně, nezabývá se někdo rodem Smítalů? Zaznamenal jsem je hojně na hranicích J/S Moravy a V Čech. Konkrétně by mě zajímalo okolí Městečka Trnávky.
Sagitarius

Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Příspěvekod Ondřej Fafejta » úte zář 19, 2017 20:01

Sagitarius píše:Jen tak orientačně, nezabývá se někdo rodem Smítalů? Zaznamenal jsem je hojně na hranicích J/S Moravy a V Čech. Konkrétně by mě zajímalo okolí Městečka Trnávky.

přímo nezabývám. byli kolem Trnávky, určitě Konice a Šubířov
Ondřej Fafejta

Příspěvekod Sagitarius » stř zář 20, 2017 14:26

Ondřej Fafejta píše:
Sagitarius píše:Jen tak orientačně, nezabývá se někdo rodem Smítalů? Zaznamenal jsem je hojně na hranicích J/S Moravy a V Čech. Konkrétně by mě zajímalo okolí Městečka Trnávky.

Ano, to souhlasí. Navíc mám ještě jednu linii v Borotíně.
Sagitarius

Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Příspěvekod Sagitarius » stř zář 20, 2017 14:48

Docela by mě zajímalo, odkud do Trnávky přišel Šimon a Klára Smítalovi. Fascinuje mě, že Šimon, který se zde podruhé oženil v 60 letech, ještě stačil zplodit dalších 10 potomků. (a zemřel krátce po narození posledního v 75 letech) Jak hodně byl skutečným otcem lze spekulovat, obzvlášť s ohledem na to jak vdova po něm i jeho dcery byly hodně do větru. (stihly asi 20 nemanželských dětí, plus ještě několik v další generaci)
Sagitarius

Příspěvekod Ondřej Fafejta » čtv zář 21, 2017 22:04

Sagitarius píše:
Ondřej Fafejta píše:

Ano, to souhlasí. Navíc mám ještě jednu linii v Borotíně.

tady svatba v Lošticích: http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 10#scan109
(1852, snímek 110)
Ondřej Fafejta

Příspěvekod Sagitarius » pát zář 22, 2017 13:50

Ondřej Fafejta píše:tady svatba v Lošticích: http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 10#scan109
(1852, snímek 110)

Neznal jsem, dík.
Sagitarius

Příspěvekod Jojin » stř říj 04, 2017 21:51

Mezi pohodné patřila i rodina Eckelsbergerů z Nového Jičína. Částečně je mám rozpracovány neboť babička mé ženy z tohoto rodu pochází (již to ale nebyli pohodní ale rolníci v Lichnově). Bohužel nedokážu přesně přečíst a bohužel ani určit odkud pocházela žena Martina Eckelsbergera. Byla jí Kateřina Schwarcová ale odkud?

N_inv_c_1979_sig_NJ_I_9_1820-1835_Novy_Jicin_055.oř.jpg
Jojin

Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Příspěvekod Ondřej Fafejta » stř říj 04, 2017 21:58

Jojin píše:Mezi pohodné patřila i rodina Eckelsbergerů z Nového Jičína. Částečně je mám rozpracovány neboť babička mé ženy z tohoto rodu pochází (již to ale nebyli pohodní ale rolníci v Lichnově). Bohužel nedokážu přesně přečíst a bohužel ani určit odkud pocházela žena Martina Eckelsbergera. Byla jí Kateřina Schwarcová ale odkud?

N_inv_c_1979_sig_NJ_I_9_1820-1835_Novy_Jicin_055.oř.jpg

Partschendorf čili Bartošovice, okres Nový Jičín
Ondřej Fafejta

Příspěvekod Jojin » čtv říj 05, 2017 9:21

Díky díky. Před časem jsem přišel o data která uvízla v umřelém počítači a doposud jsem se nezmohl na novější o získání dat z HDD nemluvě. Měl jsem v adresáři webovky v Rakousku kde byla databáze far s českými a německými názvy. Bohužel jsem tak naholičkách protože web nemůžu najít ...
Jojin

Oblast pátrání: Praha a Středočeský kraj, Královohradecký kraj - Nechanicko, Moravskoslezský kraj - Štramberk a okolí

Příspěvekod namor » čtv říj 19, 2017 17:10

Neschází někomu Štěpán Fürbach (Firpach(er), excoriator, narozený asi v roce 1749, podle věku u druhé svatby s Barborou Ernekovou v roce 1814 v Nemyšli čp.: 30, kde se mu také s první manželkou rodily děti v letech 1775 - 1792. Poslední narozený Vojtěch převzal řemeslo po otci, po svatbě s Veronikou Hallerovou se přestěhoval do Mitrovic čp.: 12, kde v roce 1850 zemřel na choleru.

narození: fara Hoštice u Tábora, kniha 7, snímek 30; http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3883/30

svatba: fara Hoštice u Tábora, kniha 7, snímek 6; http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3883/6

úmrtí: fara Hoštice u Tábora, kniha 5, snímek 135; http://digi.ceskearchivy.cz/cs/3881/136
namor

Příspěvekod Lenka Ošlejšková » ned říj 29, 2017 19:21

Při hledání mých předků z rodu Holíků jsem náhodně našla i další rasovská a katovská jména - třeba se někomu budou hodit :
Matrika Praha, kostel sv. Ducha - narození Anny Terezie Gruberové r. 1731 (str.61)
Tamtéž narození Jany Ludmily Hortenské r.1730,(str.56)

Senožaty - svatba Jana Hortenského z Větrného Jeníkova s Barborou, dcerou Jakuba Holíka ze Senožat, 22.1.1765

Pardubice - sňatek Matyáše Vejlupka s Dorotou Zelingerovou,24.9.1748 sign.1517, str.76
Pardubice - sňatek Josefa Holíka s Eleonorou, dcerou Václava Zvěřiny 19.11.1769, str.220

Dolní Sokolovec (Libice) Jakub Hortenský sňatek 9.6.1798 sign 746, str.64

Lhůta (Libice) Josef Gruber s Františkou Dymákovou 28.1.1834 sign 746, str.87

Zdraví L.O.
Lenka Ošlejšková

Příspěvekod Ondřej Fafejta » ned říj 29, 2017 20:05

Ano, díky. Anna Terezie Gruberová, snímek 65 u sv. Kříže Většího , asi není snížená
Ondřej Fafejta

Příspěvekod Sagitarius » pon říj 30, 2017 10:29

Lenka Ošlejšková píše:Lhůta (Libice) Josef Gruber s Františkou Dymákovou 28.1.1834 sign 746, str.87

A ten sign. u Libice je správně 737, 746 je jen index.
Ale jinak moc dík, toho Grubra bych tam asi nehledal. :-)
Sagitarius

Příspěvekod pazve » čtv lis 09, 2017 22:58

dnes jsem narazil na kata - Jana Zvěřinu (carnifici) ve Starém Dvoře u zápisu narození jeho dcery Kateřiny nar. 26.10.1760, fol. 421, Anny 10.3.1763, fol. 75, Barbory * 5.3.1765, fol. 427 - vše sign. 128 - SOA Zámrsk
:shock:
pazve

Oblast pátrání: Luže, Střemošice, Radhošť, Horní Jelení, Holohlavy, Hradec Králové, Čibuz, Barchov, Rybná n. Zdobnicí, Ktová, Poniklá, Praha a okolí, Nedanice a okolí, Sebranice a okolí

PředchozíDalší

Zpět na Hledá se!