Rody snížené

Už jsme velké fórum, tak se podíváme na trochu vážnější věci. Někdo se vrhá na genealogii slavných politiků, literátů, vědců atd. Zde je to místo pro zveřejnění vašich projektů či výzvy na spolupráci.

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pát led 24, 2020 18:29

MMMiluse píše:Ještě jsem včera objevila úmrtí v matrice Nového Města na Moravě, kde 6.7.1737 zemřela Marina, Lictoris mater z Nového Města, což by bylo pohodného matka a v tu dobu tam byli Henikovi, tj. manželka Daniela Henika ve věku 60 let. Matrika 15938, str.170.


já myslím, že manželka Daniela bude spíše tato: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=16

Mra Anna by mohla být Mariana což je totéž jméno co Magdalena
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » pát led 24, 2020 18:36

protože Hönig byl v tu dobu v Novém Městě popravní mistr. právním poslem byl Jan Komárek, jehož matka ta Marina podle mě je
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod MMMiluse » pon led 27, 2020 15:10

Ondřej Fafejta píše:protože Hönig byl v tu dobu v Novém Městě popravní mistr. právním poslem byl Jan Komárek, jehož matka ta Marina podle mě je

Tak to bude, jak píšete, o tom zápisu jsem nevěděla. Manžel pochází z rodu Ledvinů z Postoloprt a tam končíme Bernardem Ledvinou v Brandýse. Syn si našel děvče a to je zase z rodu Gruberů a Hořínků a to je šílený propletenec. Pokouším se dohledat nějaké společné příbuzné, ale zatím neúspěšně.Děkuji za pomoc.
MMMiluse
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř úno 28, 2018 14:20
Oblast pátrání: kat

Re: Rody snížené

Příspěvekod Dagmar Stepankova » pon led 27, 2020 17:22

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1804263

Našla jsem Josefa Rouska, syna Jana Rouska, pohodného z Doudleb, a Rozarye, dc. Beneše Hübla, tesaře z Libchav, nar. 21.7.1811. Narodil se ve Vysokém Mýtě. Máte ho už někdo?
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » stř led 29, 2020 1:46

Dagmar Stepankova píše:https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939L-VT1X-K?i=365&wc=3NCP-PTL%3A979674501%2C979787801%2C981783901%2C981783902&cc=1804263

Našla jsem Josefa Rouska, syna Jana Rouska, pohodného z Doudleb, a Rozarye, dc. Beneše Hübla, tesaře z Libchav, nar. 21.7.1811. Narodil se ve Vysokém Mýtě. Máte ho už někdo?


Dobrá trefa! Od tohoto Josefa mám zatím jen svatbu 26.4.1853 v Havlovicích, kde má přesně to datum narození uvedeno. V jeho věku jsem ale ani moc nevěřil, že si pamatoval správně jména rodičů... :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Dagmar Stepankova » stř led 29, 2020 16:32

Ta poznámka v prvním sloupci, to asi znamená, že požádal o křestní list? Je to pár týdnů před datem sňatku. Nepřečtu začátek, a pak nevím, k čemu se vztahuje č. 253.
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » stř led 29, 2020 18:53

Dagmar Stepankova píše:Ta poznámka v prvním sloupci, to asi znamená, že požádal o křestní list? Je to pár týdnů před datem sňatku. Nepřečtu začátek, a pak nevím, k čemu se vztahuje č. 253.


253 je asi číslo jednací, ne?
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Dagmar Stepankova » stř led 29, 2020 19:03

Ano, ale kde bych ho mohla najít ...
Dagmar Stepankova
 
Příspěvky: 161
Registrován: stř úno 10, 2016 9:47
Oblast pátrání: snaha o nalezení předků, kam až to půjde

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » stř led 29, 2020 19:17

Dagmar Stepankova píše:Ano, ale kde bych ho mohla najít ...


možná ve farním úradu místa, kde se ženil, v rámci ohlášek
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » stř led 29, 2020 21:06

Setkal se už některý z místních Zelinkologů ;-) se změnou příjmení Schillinger -> Zelinger?
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Ondřej Fafejta » stř led 29, 2020 21:19

Sagitarius píše:Setkal se už některý z místních Zelinkologů ;-) se změnou příjmení Schillinger -> Zelinger?


ano, Nová Říše Schillinger, jejich potomci v Havlíčkově Borové Zelinger
Ondřej Fafejta
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon zář 03, 2007 8:14

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv led 30, 2020 2:13

Ondřej Fafejta píše:
Sagitarius píše:Setkal se už některý z místních Zelinkologů ;-) se změnou příjmení Schillinger -> Zelinger?


ano, Nová Říše Schillinger, jejich potomci v Havlíčkově Borové Zelinger


Já to našel u Jakuba Schillingera z Červeného Hradku, který se 1762 oženil v Slavíkovicích s Kateřinou, dcerou Matěje Golla. První 3 děti narozené v Dolních Němčicích u Dačic (do r. 1770) se ještě psal Schillinger, dále pak už Zelinger (Selinger). I jeho potomci zde až do r. 1862.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rody snížené

Příspěvekod ZEL » čtv led 30, 2020 10:09

Ano, v Červeném Hrádku Schillinger, potomci po odchodu z Červeného Hrádku v Čechách Zelingerové, na Moravě Selingerové. Nejstaršího mám Josefa Schillingera s manželkou Evou (jejich sňatek marně hledám). Josefův syn František odešel do Havlíčkovy Borové (potomci Zelingerové), další pravděpodobní synové Jakub a Matěj zůstali na Moravě. Jakub odešel do Dolních Němčic (jeho potomci Selingerové žijí dodnes), Matěj zůstal v Červeném Hrádku.
ZEL
 
Příspěvky: 480
Registrován: pát srp 25, 2006 10:42
Oblast pátrání: Rody Zelinků a Zelingerů
http://zelinka.genebaze.cz/zelinka.html

Re: rod Těsnohlídků

Příspěvekod venusev » čtv led 30, 2020 11:14

těsnohlídková píše:Dobrý den, již několik let zkoumám genealogii rodu Těsnohlídků. Z rodové tradice a řady zachovaných dokumentů jsem věděla, že jsem ze starého rodu pohodných. Po tom, co jsem se naučila kurent a prostudovala řadu matrik, jsem narazila na internetu na genealogii pohodných, kde je vše, co jsem pracně vyhledávala a ještě něco navíc. Protože všechno, co mám já, je totožné s tímto úžasným pomocníkem, předpokládám, že i vše, co mi chybělo a v genealgii pohodných je zapsáno, je spolehlivý údaj. Zapsáni jsou tam i dva Těsnohlídkové jako nejen pohodní, ale i kati. Navíc se do našeho rodu přivdala řada žen z katovských rodi. Moje prababička byla třeba Limburská, tedy Nimburská.
Nevíte někdo, kde se dá dohledat, kde jako kati pracovali? Třeba Simon Těsnohlídek je zapsán v Chrudimi na konci 17. století...znamená to, že tam pracoval? František je psán v Klášteře u Vilémova, kde se náš rod zdržel dost dlouho. Mohl pracovat tam? Nebo Čáslav? Prosím někoho o radu a předem děkuji.


Zdravím,
nevím zda to pomůže, ale tento Těsnohlídek...
Buchov - 1740 Rosina dcera Martina Wotruby ze Smečna se vdává za pohodného Františka Těsnohlídka (svědkové Zeliknové z Benešova)
https://ebadatelna.soapraha.cz/d/12923/259
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Rody snížené

Příspěvekod Sagitarius » čtv led 30, 2020 17:57

ZEL píše:Ano, v Červeném Hrádku Schillinger, potomci po odchodu z Červeného Hrádku v Čechách Zelingerové, na Moravě Selingerové. Nejstaršího mám Josefa Schillingera s manželkou Evou (jejich sňatek marně hledám). Josefův syn František odešel do Havlíčkovy Borové (potomci Zelingerové), další pravděpodobní synové Jakub a Matěj zůstali na Moravě. Jakub odešel do Dolních Němčic (jeho potomci Selingerové žijí dodnes), Matěj zůstal v Červeném Hrádku.


K tomu Josefovi a Evě mám dvě děti narozené v Žerůtkách 1735-36, strany 54,55. Pokud je už nemáte. Ale svatbu tam neměli, ani v Břežanech odkud byli jejich kmotři. Odkud jste čerpali informace o tom Hrádku, když matriky jsou až po požáru v Nové Říši od r. 1778? Já vím jen že tam asi byli dost četní, mám plno kmotrů a svědků z té lokace, ale na nějaký přesnější popis je to trochu málo.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 717
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník